{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (28-09-2022)

Video: Hava Durumu (28-09-2022)

Türkiye'nin kuzey ve batı kesimlerinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu. Marmara, Kıyı Ege ile Batı Karadeniz'de ise gök gürültülü sağanak yağışlar da görülüyor. Diğer bölgelerde ise parçalı ve az bulutlu bir hava hakim. Denizlerde rüzgar Marmara ile Kuzey Ege'de zaman zaman fırtına seviyesine çıkacak şekilde güney yönlerden kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarın esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülüyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 28-29 derecelerde ölçülüyor. Yağış Perşembe gününe kalmıyor, hava açıyor.

Ege Bölgesinin iç kesimlerinde hava parçalı bulutlu, bölgenin kalanında ise sağanak yağışlar etkili. Bu yağışlara zaman zaman gök gürültüleri de eşlik edecek. Sıcaklık en yüksek 26-28 derecelerde ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde az bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Sıcaklık Adana dolaylarında 32 derece ölçülüyor. Adım adım yükselerek Cuma günü 35 dereceye çıkması bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde hava parçalı bulutlu. Sıcaklık 27-28 derecelerde ölçülüyor, Cuma günü batı kentlerde birkaç derece daha yükseliyor.

Karadeniz Bölgesinin batı kesimleri gök gürültülü sağanak yağışlı. Orta ve doğu kesimlerde ise parçalı bulutlar görülüyor. Sıcaklık Bolu'da 24, Samsun'da 28, Trabzon'da 26 derece.

Doğu Anadolu Bölgesinde parçalı ve az bulutlu hava görülmeye devam ediyor. Sıcaklık bölge genelinde en yüksek 25 ile 30 derece arasında ölçülüyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde ise geceleri 4-5 derecelere kadar düşüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde hava açık, güneş görülüyor. Sıcaklık Gaziantep'te 30, Diyarbakır ve Şanlıurfa'da 32 derece ölçülüyor. Cumaya kadar sıcaklıkların ortalama 3-4 derece daha yükselmesi bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS