Hava Durumu (28-11-2021)

Video: Hava Durumu (28-11-2021)

Hava sıcaklıkları hafta sonunda artarak Salı gününe kadar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Türkiye’nin genelinde hava çok bulutlu ve çoğunlukla sağanak yağışlı. Bu yağışlar Akdeniz’in batısında gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzeyinde ise karla karışık yağmur olarak kendini gösterecek. Denizlerde rüzgar Karadeniz, Marmara ile Orta ve Kuzey Ege’de kuvvetli esiyor. Karadeniz’de zaman zaman fırtına şeklinde esecek. Diğer kıyılarda ise orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Sıcaklık İstanbul’da 17, Bursa’da 20 derece. Yağışların pazartesi ve Salı günü de devam etmesi bekleniyor.

Ege Bölgesi de önümüzdeki üç günlük dönemde sağanak yağışlı. Sıcaklık kıyı kesimlerde 20 derecenin, iç kesimlerde ise 15 derecenin üzerinde ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinde hava çok bulutlu, yer yer sağanak yağışlı. Sıcaklık Antalya, Mersin ve Adana’da 22 derece ölçülecek.

İç Anadolu Bölgesinin geneli sağanak yağışlı. Sıcaklık Ankara’da 17, Kayseri’de 18 derece. Pazartesi günü yağış etki alanını daraltacak.

Karadeniz Bölgesi de yağışlı. Sıcaklık Samsun’da 21, Gümüşhane’de 10 derece ölçülüyor. Pazartesi yağış bölgenin batısında devam edecek.

Doğu Anadolu Bölgesinde de yağışlar görülüyor. Erzurum dolaylarında bu yağışlar karla karışık yağmura da dönebilir. Pazartesi günü yağış yok, parçalı ve çok bulutlu bir hava olur.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi sağanak yağışlı. Bu yağışlar pazartesi günü yerini parçalı bulutlara bırakacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS