{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (28-11-2022)

Video: Hava Durumu (28-11-2022)

Yeni haftanın ilk gününde Türkiye'nin batı bölgelerinde sağanak yağışlar etkili oluyor. Yurdun kalanında ise gökyüzü parçalı ve az bulutlu. Hava sıcaklıkları ise kuzey, iç ve doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında, batı kentlerde yer yer normallerin altında ölçülüyor. Denizlerde rüzgar Marmara'nın Karadeniz kıyıları, Kuzey Ege ile Orta Akdeniz'de kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarların esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde hava çok bulutlu ve yer yer yağışlı. Sıcaklık bölgede genellikle 10 ile 15 derece arasında ölçülüyor. Salı günü yağış etki alanını genişletiyor, bölge geneline yayılıyor.

Ege Bölgesinin kıyı kesimlerinde sağanak yağışlar etkili oluyor. Bölgenin iç kentlerinde ise parçalı bulutlar görülüyor. Sıcaklık İzmir'de 15, Denizli'de 16, Afyonkarahisar'da 13 derece ölçülüyor.

Yağış Batı Akdeniz'de bekleniyor. Orta ve Doğu Akdeniz'de az bulutlu bir gökyüzü görülüyor. Sıcaklık bölgede en yüksek 22 derecelere çıkıyor. Salı günü 1-2 derece daha yükselmesi bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi haftanın ilk gününü yağışsız, az bulutlu bir havayla geçiriyor. Sıcaklıklar 2-3 derece yükseldi. Ankara ve Kayseri'de 11, Sivas'ta en yüksek 7 derece ölçülüyor.

Karadeniz Bölgesinin genelinde hava parçalı ve az bulutlu. Sıcaklık Bolu'da 10, Samsun'da 16, Trabzon'da 17 derece ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde gökyüzü az bulutlu. Sıcaklık Kars ve Erzurum'da en yüksek 7 derece ölçülüyor, gece ise eksi 5,6 derecelere düşüyor. Batısında ise en yüksek sıcaklık 11 derece ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde de az bulutlu bir gökyüzü var. Sıcaklık ise bölgede 14 ile 17 derece arasında ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS