{$ day.Temps.HighTemp $} °

Hava Durumu (30-11-2022)

Video: Hava Durumu (30-11-2022)

Türkiye’nin genelinde bulutlu ve yağışlı bir hava var. Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de bu yağışlar gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun doğusunda ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülüyor. Hava sıcaklıkları ise doğu kesimlerde artarak mevsim normallerinin 2 ile 4 derece üzerine çıkıyor.

Denizlerde rüzgar Marmara’nın Karadeniz kıyılarında kuzeydoğu yönlerden kuvvetli esiyor. Diğer kıyılarda ise orta kuvvet ve altında rüzgarların esmesi bekleniyor.

Marmara Bölgesinde önümüzdeki üç günlük dönemde sağanak yağışlar etkili oluyor. Bu dönemde sıcaklık bölge genelinde en yüksek 12 ile 19 derece arasında seyredecek.

Ege Bölgesinde de sağanak yağışlar görülüyor. Bölgenin kıyı kesimlerinde bu yağışlara gök gürültüleri de eşlik ediyor. Muğla çevrelerinde beklenen kuvvetli yağışların yol açabileceği sel, su baskını, yıldırım, heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmak gerekiyor.

Yağış Akdeniz Bölgesinin batı kesimlerinde etkili oluyor. Bölgenin kalanında yağış yok ancak bulutlu bir hava görülüyor. Sıcaklık Antalya’da 19, Mersin’de 22 derece ölçülüyor. Yağışlar aynı alanda Perşembe ve Cuma da devam ediyor.

İç Anadolu Bölgesinin genelinde sisli ve puslu bir hava hakim. Sıcaklık bölgede 13 ile 15 derece arasında ölçülüyor. Perşembe günü bölgenin batısına yağış geliyor.

Karadeniz Bölgesinin doğu kesimleri yağışlı. Bölgenin kalanında parçalı bulutlu bir hava görülüyor, yer yer sis de etkili oluyor. Sıcaklık Bolu’da 13, Samsun ve Trabzon’da 18 derece ölçülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinin batı kentleri yağmurlu. Bölgenin doğu kesimlerinde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı görülüyor. Hakkari dolaylarında buzlanma ve don olayına bağlı sel ve su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar yaşanabilir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin de geneli sağanak yağışlı. Diyarbakır ve Mardin dolaylarında bu yağışlar kuvvetli şekilde bekleniyor. Sıcaklık ise bölge genelinde 10 ile 15 derece arasında ölçülüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS