{$ day.Temps.HighTemp $} °

İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

Video: İstanbul'a kar ne zaman yağacak?

Yurdun batısında ılıman geçen bir sonbaharın ardından kış havası yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı. Herkesin aklındaki soru ise kar yağışı, kapıda mı? Uzmanlar İstanbul için tarih bile verdi. Detayları CNN TÜRK muhabiri Emrah Çakmak aktardı.

CNN TÜRK muhabiri Emrah Çakmak detayları şu ifadelerle aktardı; 

"Özellikle İstanbul’da birkaç gündür karın soğuğu gelmiş gibi görünüyor. Kendini iyiden iyiye hissettiren bir soğuk hava var. Sıcaklarda düşüyor. Akıllara da özellikle ‘İstanbul’a kar bu yıl bitmeden ne zaman gelir?’ sorusu gelmişti. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Orhan Şen’den edindiğimiz bilgiye göre aralık ayının ilk haftası veya ikinci haftasında İstanbul’da karı görebiliriz. Özellikle şu belirtiliyor. Bu yıl ocak ayında da karın şiddetini arttıracağı ve kışın etkisinin bu yıl daha fazla olacağı söyleniyor."

BUGÜN İSTANBUL’DA NASIL BİR HAVA OLACAK?

"Hava sıcaklığı düştü. Soğukta kendini hissettiriyor. Parçalı bulutlu bir hava hakim olacak İstanbul’da. Özellikle dikkat edilmesi gereken bir konu var. 50 ila 60 km arasında bir rüzgarın esmesi bekleniyor. Bu yarın sabaha kadarda devam edecek. İstanbul, Bursa, Bolu, Kocaeli, Çanakkale, Tekirdağ ve Balıkesir gibi yerlerde ocak ayında yoğun kar yağışı olacağı ve İstanbul’unda bu kar yağışından aralık ayının ilk haftası ya da ikinci haftasında etkisini görebileceğini tahmin ediyor meteoroloji danışmanları ki dün itibariyle Kırklareli’nde bazı yerlerinde kar tanelerinin sulu kar şeklinde düştüğünün haberleri gelmişti. Büyük olasılıkla İstanbul’a yakın olması nedeniyle o kar soğuğunun etkisini biz İstanbul’da yaşıyoruz."

hava durumu (28-11-2022)

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS