Marmara ve Ege'de poyraz uyarısı

Video: Marmara ve Ege'de poyraz uyarısı

Mart bitiyor fakat bahar bir türlü gelmiyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü de kuvvetli poyraz uyarısında bulundu. Peki poyraz nerelerde, ne zamana kadar etkili olacak? Baharın geldiği nisan ayında hissedilecek mi? Bu soruları CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen yanıtladı.

"YARIN SABAHA KADAR KUVVETLİ FIRTINA OLACAK"

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli poyraz için uyarıda bulundu. Saatte 80 kilometre hızla esmesi beklenen rüzgar için vatandaşların da dikkat etmesi şart. CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, "Marmara Bölgesi ve Ege kıyılarında bugün ve yarın sabaha kadar kuvvetli rüzgar var. Kuvvetli rüzgar demeyelim buna, hatta fırtına ve çok kuvvetli fırtına şeklinde esecek. Çatı altlarında durmayacağız. Ağaç altlarına arabamızı park etmeyeceğiz. Balkonumuzda eğer seyyar, boşta şeyler varsa onları bağlayacağız veya içeri koyacağız" dedi.

BAHAR NE ZAMAN GELECEK?

Takvime göre mart ayı, baharın ilk ayı. Fakat kıştan farksız geçiyor denebilir. Peki, nisan ayında hava nasıl olacak? Baharın geldiği hissedilebilecek mi? Prof. Dr. Orhan Şen, "Bu sene nisan ayının ilk haftasında soğuklarla geçecek gibi gözüküyor. Sıcaklıklar fazla yükselmiyor, üşümeye devam edeceğiz. İkinci haftasından itibaren sıcaklıklar biraz artacak. Cuma günü Ege, Marmara ve Akdeniz'de güneş açıyor. Bu güneşlenmeden dolayı sıcaklıklar 4-5 derece daha yükselecek, fakat yağış devam ediyor. Hafta sonu tekrar hafif bir soğuk hava dalgası geliyor" yanıtını verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS