{$ day.Temps.HighTemp $} °

Prof. Şen: Yağışlı hava tüm yurtta etkili olacak

Video: Prof. Şen: Yağışlı hava tüm yurtta etkili olacak

Son günlerde hava sıcaklığı epey değişken. Gündüz kavurucu sıcak varken geceleri ise hava hayli üşütüyor. Peki bu değişken hava ne kadar süre devam edecek? Yaz, İstanbul'u ne zaman terk edecek? Detayları CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen aktardı.

Hava sıcaklığı günde defalarca kez değişiyor. Hastalığa davetiye çıkaran bu havalar kafaları karıştırıyor. Haftanın ilk gününden itibaren ise hem İstanbul hem de yurt geneli yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Yağışlarla birlikte sıcaklıkların da pazartesi gününden itibaren düşmesi bekleniyor.

Prof. Dr. Orhan Şen, “Eylül ve ekim ayı hep döner aylardır. Ama eylül ayı genellikle yaz bakar. Yazın bir uzantısı gibidir. Sonbahar sıcaklıkları değil de yaz sıcaklarına yakın sıcaklıklar göreceğiz. Bugün, yarın ve pazar günü Türkiye’nin neredeyse her yerinde sıcaklıklar 35 dereceyi bile geçiyor neredeyse. Bugün ve yarın Türkiye’nin hiçbir yerinde yağış yok o kadar yağışsız bir hafta sonu geçireceğiz. Pazartesi günü yağış geliyor. Türkiye’ye yağış pazartesi günü Trakya’dan başlayacak. Marmara, Batı Karadeniz ve kuzey bölgelerini etkisi altına alacak. Yağışla birlikte yağış biraz kuvvetli geliyor. Batı Karadeniz sahillerinde de yağış kuvvetli olabilir. Pazartesi İstanbul’da 24 dereceye kadar düşecek sıcaklık. Yani şuna dikkat edeceğiz pazartesi salı batı bölgelerindeki yağışa dikkat edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

Content Video - hava durumu (09-09-2022)

 

 

 

 

 

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS