64 ülke Büyükçekmece'de buluştu

Video: 64 ülke Büyükçekmece'de buluştu
<a class="in-news-link" href="/istanbul" target="_blank" title="İstanbul haberleri">İstanbul</a> Büyükçekmece 18. kez Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali'ne ev sahipliği yapıyor. Festivalde, gündüz dünyanın farklı yerlerinden gelen sanatçılar yeteneklerini sergiliyor, akşam da sevilen şarkıcılar konserleriyle müzik ziyafeti sunuyor.

İstanbul Büyükçekmece 18. kez Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali'ne ev sahipliği yapıyor. Festivalde, gündüz dünyanın farklı yerlerinden gelen sanatçılar yeteneklerini sergiliyor, akşam da sevilen şarkıcılar konserleriyle müzik ziyafeti sunuyor.

Dünya Festivaller Birliği'nin dört kez dünyanın en iyi festivali seçtiği organizasyon, Büyükçekmece Kültür Park'ta yapılıyor ve bu yıl 18. kez düzenleniyor.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "1999'da ilk festivalimizi yaptığımızda Dünya Festivaller Birliğinin A kategorisine giren Türkiye'deki ilk ve tek festival olduk ve dünyada halen ilgiyle izlenen bir festival haline geldik. Nasıl Cannes denince akla film festivali geliyorsa, Büyükçekmece denince akla kültür festivali gelmesi amacıyla yola çıktık" diyor.

Festivalin sloganı "Sevgi birbirimize, barış hepimize"

64 ülkeden katılımcılarını ağırlayan festivalde barış ve dostluk ön plana çıkıyor. Başkan Akgün, "Bu festival dünya kültürlerinin sanatını Büyükçekmece buluşturan birleştiren ve onu dostlukla yoğuran bir festivaldir" diyor.

Festival cumartesi günü sona erecek.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS