Son Dakika

Emine Erdoğan: Zengin kültürümüzü yeniden ihya edeceğiz

A A

12.01.2022 - 12:11

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye Dokuma Atlası Sergisi'nde konuştu. Erdoğan, Türkiye'nin kültürel birikiminin zenginliğine vurgu yaptı, "Dokumalarımızın yeniden canlanmasını arzu ediyoruz" dedi.

"Bu projeyle yok olmakla karşı karşıya kalan bu zengin kültürümüzü, yeniden ihya etmeyi amaçlıyoruz. Yerelde teşvikler vererek dokumalarımızın yeniden canlanmasını arzu ediyoruz." Türkiye Dokuma Atlası Projesi'nin önemini bu sözlerle anlattı. Türkiye'nin dokuma kültürünün zengin kültürel ve coğrafi özelliklerini yansıttığını vurguladı. "Türkiye'nin kültürel birikimi ve zanaatı yalnızca müzelere sıkışmamış, birçoğu günlük yaşamın parçası olan değerlerdir. O nedenle en büyük çabamız bu değerlerin unutulmadan yaşamaya devam ederek hayatımızın ekseninde olmasıdır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, yabancı misyon şefleri ve onların eşleriyle öğle yemeğinde buluştu. Türkiye Dokuma Atlası Sergisi'nde konuşan Erdoğan, Türkiye'nin dünyanın en büyük 5. tekstil ihracatçısı olduğuna vurgu yaptı. "Hedefimiz bu ihracat başarımızı yerel dokumalarımızla daha da zenginleştirmek. Tekstilde bir Türkiye markası oluşturmak istiyoruz" diye konuştu.