Osman Hamdi Bey eserleri dijital sergide | Video

Osman Hamdi Bey eserleri dijital sergide | Video

İletisim Başkanlığı, modern Türk sanatının önemli isimlerinden olan Osman Hamdi Bey'in anısına dijital sergi düzenliyor. Sergi salonu Sultanahmet'te kapılarını açtı. Mücahit Topçu ve Caner Emre Kınacı, paha biçilemez eserlerin özel teknikle sergilendiği o salondaydı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ressam, arkeolog ve müzeci... Osman Hamdi Bey'in anısını yaşatmak adına İletişim Başkanlığı harekete geçti. Tüm dünyanın hayranlıkla seyrettiği eserler, özel bir gösterim tekniği ile görücüye çıktı. Üç boyutlu hologram ve özel projeksiyon cihazlarıyla ‘360 kültür sanat gösterimi’ altında sanatseverlerle buluşacak olan sergi, Marmara Üniversitesi Sultanahmet yerleşkesinde kapılarını açtı. Kaplumbağa Terbiyecisi, Kur'an Okuyan Kız, Silah Taciri tabloları ile tanınan Osman Hamdi Bey'in 50'ye yakın eseri sanatseverlerle buluştu.

İletişim Başkanlığı İstanbul Bölge Müdürü Mesut Onat, Serginin 9 Kasım'a kadar süreceğini ve ücretsiz olduğunu açıkladı.

Osman Hamdi Bey'in paha biçilemez eserlerinin özel olarak tasarlanan gösterim teknikleri ile sunulduğu sergi, sanatseverleri bekliyor.