Erdoğan Demirören koleksiyonu Contemporary İstanbul'da

Video: Erdoğan Demirören koleksiyonu Contemporary İstanbul'da

Contemporary İstanbul, bu yıl 13. kez gerçekleşecek. 20-23 Eylül tarihleri arasında kapılarını misafirlerine açacak. Etkinlikte, "Türkiye'nin en önemli koleksiyoncusu" kabul edilen merhum Erdoğan Demirören'in koleksiyonundan özel bir seçkinin yer aldığı video da fuar ziyaretçileriyle buluşacak.

Yerli ve yabancı sanatı izleyicileri buluşacak, Contemporary İstanbul bu sene 13. kez misafirlerine kapılarını açacak. Etkinlik 20-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşecek.


Her yıl Contemporary İstanbul'da yeni bir projeyle yer alan Milliyet Sanat dergisi, bu yıl bir ilke imza atacak. Milliyet Sanat'a ayrılmış özel etkinlik alanında, sanat otoritelerince "Türkiye'nin en önemli koleksiyoncusu" kabul edilen merhum Erdoğan Demirören'in koleksiyonundan özel bir seçkinin yer aldığı video fuar ziyaretçileriyle buluşacak. Videoda Erdoğan Demirören'in geniş koleksiyonundan sadece holdingteki çalışma alanlarında yer alan resimler görülebilecek. Antoine de Favray'den Burhan Doğançay'a birbirinden değerli sanatçıların eserleri Demirören'in iş hayatında da sanatla iç içe bir yaşam sürdüğünün göstergesi.


"Sanata sanat arası" konseptiyle etkinliğe gelen sanatseverlerin ağırlanacağı etkinlikte, konforlu bir oturma köşesi de yer alıyor. Fuarı ziyaret edenler bu alanda dinlenme, sohbet etme imkanı da bulacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS