İstanbul Caz Festivali'nin programı açıklandı

İstanbul Caz Festivali'nin programı açıklandı

İstanbul Caz Festivali, bu yıl 26'ncı kez çağdaş müziğin en iyilerini müzikseverlerle buluşturacak. 300'ü aşkın yerli ve yabancı sanatçı yaklaşık 3 hafta boyunca İstanbul sahnelerinde olacak. İşte 29 Haziran'da başlayacak festivalin programı...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cazın usta isimleri, güncel müziğin tanınmış ekipleri, yeni keşifler... 26. İstanbul Caz Festivali, 50'nin üzerinde konserle bu yaz da müzik tutkunlarıyla buluşuyor.

Festival dünyaca ünlü isimleri ağırlayacak

İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın 29 Haziran-18 Temmuz tarihleri arasında 27 mekanda düzenleyeceği festivalin programı açıklandı. Festivalin sürprizleri arasında çağdaş cazın efsane isimlerinden Kamasi Washington, caz, rock ve funk müziklerini harmanlayan Grammy ödüllü Amerikalı grup Snarky Puppy, genç neslin yaratıcı caz müzisyenlerinden Makaya McCraven, müziğini caz, R&B ve hip hop unsurları etrafında ören José James ve daha birçok ünlü isim var.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yerli sahnenin başarılı isimleri de 3-6 Temmuz tarihleri arasında Vitrin Sahnesi'nde müzikseverlerle buluşacak. Festival bu yıl da ücretsiz etkinliklerle müziğin enerjisini İstanbul'un iki yakasındaki parklara taşıyacak.

"Caz Vapuru" 9 yıl sonra Boğaz'a açılıyor

İstanbul Caz Festivali’nin efsaneleşmiş etkinliklerinden Caz Vapuru da 9 yıl aradan sonra geri dönüyor. Türkiye’den ve yurtdışından çeşitli caz grupları ve caz DJ'leri İstanbul Boğazı'nda sefere çıkacak.

Festival biletleri 13 Nisan cumartesi gününden itibaren satışta olacak.