9. Malatya Film Festivali Kırmızı Halı ve Kapanış Töreni CNN TÜRK'te ekrana geldi

9. Malatya Film Festivali Kırmızı Halı ve Kapanış Töreni CNN TÜRK'te ekrana geldi

9. Malatya Uluslararası Film Festivali sona erdi. CNN TÜRK, festivalin özel konuklarının ağırlandığı kırmızı halı yayını Büşra Sanay'ın, kapanış ve ödül töreni ise Eser Yenenler'in sunumuyla ekrana taşıdı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ÖDÜLLER

Festivalde jüri tarafından Jüri Özel Ödülü 'İyi Yemek Öldürür' filmine verildi. Ulusal metraj kısa film yarışmasında birincilik ödülünü 'Taş' alırken, 'Yağmur Olup Şehre Düşüyorum' filmi ikinciliği aldı. Ulusal metraj kısa film yarışmasında üçüncülük ödülüne ise 'Fraktal' layık görüldü. 9. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde 'Vefa Ödülü' geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz ünlü oyuncu Tarık Ünlüoğlu anısına eşi Gülenay Kalkan Ünlüoğlu'na verildi. Festivalde, 'Küçük Şeyler' filmi SİYAD ödülüne layık görüldü. Festivalde 'YÖNBİR Ödülü' ise 'Kovan' filminin yönetmeni Eylem Kaftan ile 'Küçük Şeyler' filminin yönetmeni Kıvanç Sezer'e takdim edildi. Jüri tarafından 'Türk Sinemasına Katkı Ödülü’ne ise 'Aidiyet' filmi layık görüldü. Festivalde, 'Fahri Kayahan En İyi Müzik Ödülü'ne Kapan filminin müziğini yapan Ali Saran layık görülürken, 'En İyi Görüntü Yönetmeni' ödülü ise 'Dilsiz' filminden Andreas Sinanos’a verildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

'En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü', 'Küçük Şeyler' filmindeki performansıyla Alican Yücesoy, 'En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü ise yine 'Küçük Şeyler’ filmindeki performansıyla Başak Özcan aldı. Festivalde, 'En İyi Senaryo Ödülü', 'Omar ve Biz' filminin senaristi Mehmet Bahadır Er, 'Jüri Özel Uzun Ödülü'nü ise 'Dilsiz' filmi aldı. 'Kemal Sunal Halk Ödülü'ne, 'Omar ve Biz' layık görülürken, 'Ulvi Saran Özel Ödülü' ise 'Kimsesizler Oteli' filmine verildi. 'En İyi Yönetmen Ödülü', 'Kapan' filminin yönetmeni Seyid Çolak'a takdim edildi. 9. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde 'En İyi Film Ödülü', 'Küçük Şeyler' filmine gitti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

9. ULUSLARARASI MALATYA FİLM FESTİVALİ HAKKINDA

Sinema organizasyonları arasında kendine önemli bir yer edinen, Türkiye'den ve dünyadan ünlü sinemacıları ağırlayan ve Malatya'yı tam bir sinema kenti haline getiren film festivali 9. yılına girdi. 15 - 19 Kasım tarihlerinde düzenlenen festival kapsamında Malatya'da, kentin ilçelerinde, köylerinde, huzurevlerinde hatta cezaevinde özel gösterimler yapıldı.

Aralarında yönetmen Derviş Zaim, oyuncu ve senarist Müfit Can Saçıntı, Hollywood'un ünlü yapımcısı Ronald Carr gibi isimlerin olduğu sinemacılar, Malatyalılar için sinema atölyesi düzenledi.