Inferno 14 Ekim'de sinemalarda

Inferno 14 Ekim'de sinemalarda

Dan Brown'ın kitabından sinemaya uyarlanan ve bir bölümü İstanbul'da çekilen Cehennem (Inferno) filmi 14 Ekim'de sinemalarda olacak.

"Da Vinci Şifresi" ve "Melekler ve Şeytanlar" filmlerinin başarısının ardından gelen Cehennem (Inferno) filmi 14 Ekim'de Türkiye'de gösterime girmeye hazırlanıyor.

Oscar ödüllü yönetmen Ron Howard, Dan Brown'ın Robert Langton serisinin en çok satan son kitabı Cehennem'i sinemaya uyarladı. Filmin basın toplantısı Floransa'daki tarihi Vekyo Sarayı'nda yapıldı. Toplantıya başroller Tom Hanks ve Felicity Jones'un yanı sıra oyuncu Irfan Khan da katıldı.

Serinin bu bölümünde simgebilimci Langdon, bir İtalyan Hastanesi'nde hafıza kaybıyla uyanıyor. Kendisine hafızasını geri kazanmasında yardımcı olacağını umduğu doktor Sienna Brooks'la işbirliği yapıyor. İkili birlikte dünya nüfusunun yarısını yok edecek küresel bir virüsün yayılmasına engel olmak için Avrupa'nın birçok yerine gidiyor.

Filmin çekildiği Floransa, Venedik, Budapeşte gibi şehirlerin arasında İstanbul da yer alıyor. Küçük bir çekim ekibi Langton'ın Ayasofya'ya varış sahneleri için İstanbul'a geldi. Binanın altındaki geniş sarnıçların kopyası, filmin sanat departmanı tarafından Budapeşte'deki platoda yeniden inşa edildi.