Merakla beklenen film "ZERK" geliyor

Video: Merakla beklenen film "ZERK" geliyor

Yaşanmış bir olaydan sinemaya aktarılan "ZERK" filmi, özgün hikayesiyle psikolojik gerilim alanında ezber bozmaya geliyor.

Sezonun psikolojik gerilim alanındaki iddialı yapımlarından olan film, 21 Aralık'ta sinema salonlarında olacak. Yapımcılığını Trio Pictures A.Ş.'nin üstlendiği, senarist ve yönetmenliğini Battal Karslıoğlu'nun yaptığı, oyuncu kadrosunda Ahu Sungur, Ergün Demir, Açelya Elmas, Bülent Seyran, Arzu Suriçi, Taner Bahadır, Semra Dinçer, Pervin Ünalp, Ali Ertem gibi isimlerin yer aldığı filmin, görüntü yönetmenliğinde ise İman Tahsin imzası bulunuyor.

Konusu

Filmde 1986 yılında Kocaeli'nin Derince ilçesinde yaşanmış gerçek bir olay anlatılıyor. Kızı gölde boğularak ölen Fatma hemşire,  bir süre sonra ölmediğini ve uyuduğunu düşünerek kızını mezarından çıkarıp evine getirir. Akli dengesini günden güne yitiren kadın, sonunda kendini asarak intihar eder.Uyku bozukluğu tedavisi gören ve hafızasını büyük ölçüde yitirmiş olan bir adam, yıllar önce yaşanmış bu olayı kabuslarında görmeye başlar. Peki hiçbir ilgisi olmadığı halde bu yaşananları neden görmektedir? Hayatını alt üst eden bu kabustan kurtulmanın yolları arayan adam, çareyi yıllar önce yaşanmış bu olayı araştırmakta bulur.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS