Mutlaka izlemeniz gereken Anthony Hopkins filmleri

Mutlaka izlemeniz gereken Anthony Hopkins filmleri

Oscar ödüllü Britanyalı aktör Anthony Hopkins, kariyeri boyunca onlarca unutulmaz filmde rol aldı. Hopkins'in eşsiz performanslar sergilediği 5 filmi sizler için seçtik.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Günden Kalanlar (The Remains of the Day)

İkinci Dünya Savaşı kapıdadır. İngiltere de dünyadaki fırtına öncesi sessizliğin kasvetini tüm hücrelerinde yaşamaktadır. James Stevenson, Darlington Malikanesi'nde baş uşak olarak çalışmakta ve kuralların tümünü uygulamak konusundaki ısrarıyla tanınmaktadır. Bir süre sonra malikaneye yeni bir aşçı olan Miss Kenton gelir. 8 dalda Oscar'a aday gösterildi.

İhtiras Rüzgarları (Legends of the Fall)

20. yüzyılın başında Montana'da geçen filmde, William Ludlow ve birlikte yaşadığı üç oğlunun hikayesi ele alınıyor. Üç çocuktan biri olan Samuel, 1. Dünya Savaşı'nda çarpışırken hayatını kaybeder. Diğer kardeş ise eve geri döner. Asıl trajedi iki kardeşin, Samuel'in nişanlısına aşık olmasıyla başlayacaktır. Film, En İyi Görüntü Yönetimi dalında Oscar aldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kanıt (Proof)

Son derece zeki fakat bir taraftan da ruhsal dengesi pek yerinde olmayan bir matematikçinin kızı olan Catherine, hayatı boyunca babasının yanından ayrılmamıştır. Bu sırada bir gün kız kardeşi Claire gelir dengeler değişir. Catherine onun hükmeden tavırları ile başa çıkmak zorunda kalır. Öte yandan kendisine fazlasıyla ilgi gösteren, babasının öğrencisi Hal ile mücadele eder.

Kralın Tüm Adamları (All The King's Men)

Popülizm ve hırsın aynı bünyede birleştiği bir politikacı olan Willie Stark, hedefi uğruna her şeyi göze alan ve mübah sayan bir kişiliktir. Bu özelliği, ilk zamanlarda başarı kazanmasını sağlasa da, sonradan hızla düşüşe geçen kariyerinin de baş nedeni olacaktır.

Nixon

Usta yönetmen Oliver Stone'un imzasını taşıyan ve dört dalda Oscar'a aday gösterilen film, eski Amerikan Başkanı Richard Milhous Nixon'ın hayatının, gençlik döneminden başkanlığının sona erdiği dönemine kadar olan süreci ele alıyor.

Filmden diziye, belgeselden spora, eğlencede çocuk kanallarına televizyon keyfi D-Smart'ta!