Serinin 8. filmi 'Star Wars: Son Jedi' vizyonda

Video: Serinin 8. filmi 'Star Wars: Son Jedi' vizyonda
Beyazperdede 40. yılını kutlayan <a class="in-news-link" href="/star-wars" target="_blank" title="Star Wars haberleri">Star Wars</a> serisinin yeni filmi "<a class="in-news-link" href="/son-jedi" target="_blank" title="Son Jedi haberleri">Son Jedi</a>" izleyiciyle buluştu. Serinin 8. bölümünün gişede önceki filmler gibi yine büyük bir başarı elde etmesi bekleniyor. Uluslararası uzay istasyonunda görev yapan astronotlara filmin özel gösterimi yapılacak.

Beyazperdede 40. yılını kutlayan Star Wars serisinin yeni filmi "Son Jedi" izleyiciyle buluştu. Serinin 8. bölümünün gişede önceki filmler gibi yine büyük bir başarı elde etmesi bekleniyor. Uluslararası uzay istasyonunda görev yapan astronotlara filmin özel gösterimi yapılacak.

Star Wars tutkunlarının merakla beklediği film "Son Jedi" vizyonda. Filmin dünya galası İngiltere'de kraliyet ailesinin katılımıyla yapıldı. Kadın savaşçı "Rey"in destansı yolculuğunu anlatan 2 buçuk saatlik son Star Wars yapımına ilgi yoğun. Hayranları ilk gösterimin yapıldığı çarşamba gecesinden itibaren sinema salonları dolduruyor. Serinin 8. filminin hafta bitene kadar Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada'da 210 milyon dolar civarında bir hasılat elde etmesi bekleniyor. Dünya genelinde beklenilen rakam ise 424 ile 440 milyon dolar arasında.

Tahminler, Son Jedi'ın gişede çok büyük bir başarı elde edeceği ancak bir önceki Star Wars yapımı "Güç Uyanıyor"un biraz gerisinde kalacağı yönünde. 2015 sonunda gösterime giren güç uyanıyor ilk hafta sonunda Amerika ve Kanada'da 248 milyon dolarlık hasılat yapmış, toplam hasılat da 2 milyar doları aşmıştı. Serinin bu filminin Star Wars hayranları için özel bir yeri var. Geçen yıl hayatını kaybeden Carrie Fisher son kez Prenses Leia rolünde.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS