"Terkedilmiş" 15 Mayıs'ta vizyonda!

"Terkedilmiş" 15 Mayıs'ta vizyonda!

Son yıllarda ard arda çıkan ve adeta sinema salonlarını domine eden komedi filmlerine alternatif yaratacak olan "Terkedilmiş", 15 Mayıs'ta seyirci ile buluşacak.

Türk sinemasının özellikle günümüzde yoğunlukla hissedilen dram filmi özlemini gideren Türk-Azeri ortak yapımı olan film, hepimizin hayatının bir noktasında hissettiği terkedilmişlik duygusunu ele alıyor.

Ülkesindeki savaştan kaçarken çocuğu ve annesi dışında tüm ailesini kaybeden, yaşamlarını devam ettirebilmek için hayata tutunmaya çalışan bir kadının dramı ile yaşlı bir babanın oğlunu sağlığına kavuşturabilmek için verdiği amansız yaşam mücadelesini konu alan filmde, Levent Ülgen, Sema Şimşek, Hakan Vanlı, Hakkı Ergök, Neriman Uğur, Mahmut Gökgöz ve Burak Sarımola gibi isimlerin yanı sıra Azeri oyuncular Kyamran Agabalaev ve Konul Nagiyeva sinemaseverlerin karşısına çıkıyor.

Televizyon dizilerinde izlemeye alışkın olduğumuz sevilen komedi oyuncusu Levent Ülgen, bu kez ezber bozan bambaşka bir karakterle sinema izleyicisini şaşırtmaya hazırlanıyor.

Saygın Film ve FPS Prodüksiyon tarafından yapımı gerçekleştirilen filmin ön hazırlığı 2 ay, çekimleri ise 3 hafta gibi kısa bir sürede tamamlandı.

Ülkemizden önce Azerbaycan'da vizyona giren film, bugüne kadar birçok başarılı projeye imza atan, Sağ Salim filminin senarist ve eser sahibi Korhan Uğur'un 2. uzun metrajlı filmi.