130 milyar dolarlık boşanma

130 milyar dolarlık boşanma

Amerikalı milyarder Bill Gates ve eşi Melinda Gates'in boşanma kararı alması sonrasında en çok merak edilen servetlerini nasıl paylaşacağı. Sürecin tamamlanmasıyla Bill Gates'in en zenginler listesinde 17'nci sıraya düşeceği tahmin ediliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

130 milyar dolarlık bir servet. Evler, arabalar, araziler... Gözler boşanma kararı alan Gates çifti üzerinde.

Mıcrosoft'un kurucusu milyarder Bill Gates ve eşi Melinda Gates, 27 yıllık evliliklerini bitirdiklerini duyurdu. Boşanma kararının ardından ilk akla gelen soru, Gates çiftinin servetlerini nasıl paylaşacağı oldu. Boşanma sürecinde bir "ayrılık sözleşmesi" imzalayan çiftin milyarlarca dolarlık mal varlığını nasıl bölüşeceği ise sır gibi saklanıyor. Ancak Amerikan basınında çiftin servetlerini nasıl bölüşeceğine dair iddialar yer bulmaya başladı. Gates'in eşiyle ortak mülk ve vakıf işlerinin olması dikkate alındığında da çiftin 130 milyar dolarlık serveti yarıya yarıya paylaşacağı tahmin ediliyor. Servetin ikiye bölünmesi durumunda Bill Gates’in dünyanın en zenginleri listesinde 4'üncü sıradan 17'nci sıraya düşmesi, Melinda Gates'in ise listede yükselmesi bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gates çiftinin ayrılığı, tarihin en pahalı ikinci boşanması oldu. Birincilik ise Amazon CEO'su Jeff Bezos ve eski eşi Mackenzie Scott'a ait. Çift, 2019'da boşanarak 150 milyar dolarlık servetlerini bölüşmüştü.