magazin haberleri

MasterChef’ten kim elendi? MasterChef Türkiye’ye veda eden isim

Video: MasterChef’ten kim elendi? MasterChef Türkiye’ye veda eden isim

MasterChef eleme heyecanı ile geçtiğimiz akşam ekrana geldi. Murat, Yasin, Batuhan ve Açelya eleme adayı olarak jürinin önüne çıktı. Jüri üyelerinin yaptığı puanlama sonrası Batuhan ve Açelya son ikiye kaldı. Peki, MasterChef’ten kim elendi? İşte MasterChef Türkiye’ye veda eden isim…

MasterChef eleme heyecanı geçtiğimiz akşam yarışmanın izleyicilerini ekrana kilitledi. Son dörde ise Murat, Yasin, Batuhan ve Açelya eleme adayı olarak kaldı. Jüri üyelerinin karşısına çıkan 4 adaydan önce Murat ardından da Yasin elem potasından kurtulmayı başardı. Peki, MasterChef Türkiye’den kim elendi? Batuhan mı, Açelya mı? İşte, MasterChef Türkiye’ye veda eden yarışmacı?


ELEME ADAYLARI KİM OLDU?


MasterChef Türkiye’de eleme adaylarının bu hafta belirleneceği kırmızı takım kendi içerisinde dokunulmazlık oyunu için yarıştı. Yarışı Eda kazandı. Eda Açelya’yı eleme potasına soktu. Oylama sonrası ise Faruk Batuhan ikinci eleme adayı oldu.


Geçtiğimiz akşam yapılan dokunulmazlık oyununu ise Kırmızı takım kazandı. Mavi takımın içerisinde bireysel dokunulmazlık hakkını kazanan Batuhan, Murat’ı eleme potasına soktu. Yapılan oylama sonucunda ise Yasin de dördüncü eleme adayı olarak mavi takımın oyları sonucu belirlendi.


MasterChef’te son dörde kalan eleme adayları yarışmada kalabilmek için mutfaktaki tüm hünerlerini gösterdiler. En çok beğeniyi alan Murat eleme potasından çıkan ilk isim olurken ikinci isim ise Yasin olarak belirlendi.


Batuhan ve Açelya ise son ikiye kaldı. Jürinin oyları sonucu Açelya MasterChef’ten elenen isim oldu.


MASTERCHEF AÇELYA KİMDİR?


28 Mart 1998’de Ankara’da doğdu. Küçüklüğünden beri sporla ilgileniyor. Lise döneminde Fenerbahçe’de lisanslı olarak voleybol oynadı, sonra yaşadığı sakatlık yüzünden bırakmak zorunda kaldı. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi'nde sinema televizyon bölümünde okuduktan sonra lise tahsilinin yarısında İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar tiyatro bölümüne geçip oradan mezun oldu. Küçüklüğünden beri yemek yaptığı için ailesinin de desteği ile aşçılığa yöneldi ve Mutfak Sanatları Akademisi uzun dönem profesyonel aşçılık bölümünden mezun oldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS