NTV spikeri Özlem Sarıkaya hayatını kaybetti

NTV spikeri Özlem Sarıkaya hayatını kaybetti

Bir süredir göğüs kanseri ile mücadele eden NTV spikeri Özlem Sarıkaya Yurt, hastalığa yenik düştü. 39 yaşındaki Yurt, 2013 yılında anne olmuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

2009 yılında Avrupa Gazeteciler Derneği tarafından en iyi sabah haberi sunucusu seçilen NTV'nin beğenilen ekran yüzü Özlem Sarıkaya Yurt, 39 yaşında yaşamını yitirdi.

Bir müddettir meme kanseriyle mücadele eden Sarıkaya, 2013 yılında anne olmuştu.

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YÖNTER'DEN 'SARIKAYA' PAYLAŞIMI

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak genç yaşta ebediyete irtihal eden başarılı spiker ve değerli gazeteci Özlem Sarıkaya Yurt kardeşimize Allah'tan rahmetler niyaz ediyorum. Kederli ailesine, mesai arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun..." dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN VE AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK'TEN TAZİYE 

İletişim Başkanı Fahrettin Altun "NTV haber spikeri Özlem Sarıkaya Yurt’un vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Merhumeye Allah’tan rahmet; ailesine, dostlarına ve kurumuna başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun." ifadelerini kullanarak taziye mesajı yayınladı. 

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de taziye mesajı yayınlayarak "Genç yaşta kaybettiğimiz NTV spikeri Özlem Sarıkaya'ya Allah’tan rahmet diliyoruz… Mekanı cennet olsun… Değerli ailesinin başı sağolsun… NTV ailesine ve tüm basın mensuplarına başsağlığı dileriz…" dedi. 

HAKAN ÇELİK'TEN TAZİYE MESAJI

Konu ile alakalı sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik, "NTV ekran yüzü, televizyoncu arkadaşımız Özlem Sarıkaya Yurt 39 yaşında hayata gözlerini yumdu. Allah'tan rahmet dilerim, mekanı cennet olsun. Ailesine ve NTV'ye başsağlığı dilerim." ifadelerini kullandı.

ÖZLEM SARIKAYA YURT KİMDİR?

Özlem Sarıkaya, 21 Mart 1983’te İstanbul’da doğdu.

Eğitimini İstanbul’da tamamlayan isim, İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü birincilikle bitirdi.

İlk olarak Habertürk’te ekranlara merhaba diyen isim, 4 yıllık macerasının ardından 2010 yılında NTV’ye transfer olmuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı