magazin haberleri

Yılın davası bugün sonuca bağlanıyor

Video: Yılın davası bugün sonuca bağlanıyor

Büyük gün geldi çattı. Şarkıcı Berkay Şahin ve futbolcu Arda Turan'ın silahların konuştuğu olaylı gecesinin son duruşması bugün. Son karar ne olacak? Berkay mı, Arda mı kazanacak? İşte yaşanan olay ve davadan detaylar...

Futbolcu Arda Turan, 9 Ekim Salı gecesi Emirgan'daki bir mekanda tartıştığı şarkıcı Berkay Şahin'e yumruk atıp burnunu kırmıştı. Bu olayın ardından Berkay ve eşi hemen hastaneye giderken Arda Turan ise mekanda kalmıştı. Taraflar sonrasında birbirinden şikayetçi olmuş, Arda Turan ve Berkay arasında 30 Ocak tarihinde gerçekleşen ilk dava 11 Eylül tarihine ertelenmişti. Mahkeme, Arda Turan ve Berkay'ın davasını bugün sonuca bağlıyor.


Adliyeye bir koruma ordusuyla gelen Berkay Şahin, muhabirlerin sorduğu "Arda Bey mahkemeye katılmayacakmış. Siz ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, "Dava kaç yıl sürerse ben geleceğim. Olması gereken de bu" açıklamasında bulunmuştu.


İDDİANAMEDEN


İddianamede, Arda Turan hakkında "Cinsel taciz", "Kasten yaralama", "Korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme", "Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma" suçlarından 3 yıl 3 aydan 12 yıl 6 aya kadar hapis cezası isteniyor. Berkay Şahin hakkında ise "Hakaret" suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS