Vestel'le Sade'ce Sohbet'in ilk Konuğu Yılmaz Erdoğan'dı

Vestel'le Sade'ce Sohbet'in ilk Konuğu Yılmaz Erdoğan'dı

Geçtiğimiz hafta ilk bölümü yayınlanan Vestel'le Sade'ce Sohbet'in ilk konuğu Yılmaz Erdoğan'dı. Erdoğan kariyerinden, yeni projelerine kadar hakkında merak edilen tüm sorulara içtenlikle yanıt verdi.

Pandemi sürecini Muğla Köyceğiz'deki evinde geçiren Yılmaz Erdoğan, yeni sezon hazırlıklarına başladıklarını müjdeledi. Şu sıralar "Çok Güzel Hareketler 2" ekibi ile birlikte skeç yazıp değerlendirmelerde bulunduklarını söyleyen usta isim, "Çalışıyoruz, kamptayız" dedi.

'BEŞİKTAŞLI OLARAK VAZİFEMİZİ YAPTIK'

9 Ağustos Pazar akşamı Kanal D ekranında yayınlanan Beşiktaş’a Destek Gecesi ile ilgili konuşan Yılmaz Erdoğan o geceye dair, "Çok güzeldi. Ben bir kulüp için yapılabilecek çok hoş bir şeyin dışında, genel olarak Türk futbolu için, herkes için de anlamlı ve güzel, seyirlik bir gece olduğunu düşünüyorum. O geceden gelen eleştiriler hep olumlu yönde. Biz de bir Beşiktaşlı olarak vazifemizi yaptık" dedi.

2 EYLÜL'DE ÇEKİMLERE BAŞLIYORUZ

Ünlü yönetmen ve senarist Yılmaz Erdoğan, pandemi sonrası gösterilerin nasıl olacağı yönündeki sorularla ilgili, gelişmelere göre hareket edeceklerini söyledi.

Erdoğan, "Bizim de kafamızda canlı canlı duran sorular bunlar. İnşallah her şey olumlu gelişir. Önce öngörüldüğü kadar seyirci alırız, sonra bütün seyircimizi alırız. Çünkü biz seyircisiz yapmak istemiyoruz. Ama şartlar ne kadarına elverirse biz de o kadarını yapacağız. Biz böyle uzaktan, benim köyde çocukların da şehirde olduğu bir şey olmasın istiyoruz. Bu arada çalışmalara başladık. 2 Eylül'de de çekimlere başlayacağız" diye müjdeyi verdi.

Yılmaz Erdoğan BKM'ye girmek için yeni alımların olup olmayacağı yönündeki soruları da yanıtladı. Usta isim, "Bizde yeni alma işlemi, bir kuşak daha toplandığında yani BKM 3. kuşak toplamaya başladığımızda oluyor ki o faaliyet de bu yılın sonuna doğru başlar. O zaman duyururuz.

Bana da bu sorular çok geliyor. Hevesli çok genç var. Bu güzel bir şey. Çok Güzel Hareketler'in bu kadar iştah açması güzel bir şey. Çocukları sanata yönlendirmekten daha hoş ne olabilir. Başvurular için biz bütün kanallardan, Çok güzel Hareketler programından, sosyal medyadan duyururuz. Ama şu an öyle bir şey yok. Yıl sonuna doğru duyururuz ancak" dedi.

DEMET AKBAĞ İLE YENİ PROJE MÜJDESİ

Bir dönem kapalı gişe oynayan "Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?'nün film olacağını ve yönetmen koltuğunda Andaç Haznedaroğlu'nun oturacağını söyleyen Yılmaz Erdoğan bu kez senarist olarak görev alacağını söyledi ve ekledi: "Merak ediyorum. Benim yazdığım şeyin başka bir bakış açısından çıkacak olan sonucu beni daha da heyecanlandırıyor"

Erdoğan yeni oyuncu kadrosu ile ilgili de ser verip sır vermedi.

Usta isim, yeni projede Demet Akbağ'ın olup olmayacağı yönündeki soruya verdiği yanıtla da bombayı patlattı. Erdoğan, "Demet'le bizim başka bir projemiz var. Benim yeni yazdığım bir şey. Demet'le onda birlikte çalışacağız. O da sürpriz bir şey. Şimdi söylemeyeyim. Onunla birlikte oynamayı çok özledim" dedi.

Yılmaz Erdoğan, Bir Demet Tiyatro ve Vizontele'nin kariyerinde bir dönüm noktası olduğunu da sözlerine ekledi.

'FUTBOLLA SANATI BİRLEŞTİRMEK İSTİYORUM'

Spora olan ilgisi ile de tanınan Yılmaz Erdoğan, "Bir futbol takımı yaratabilirim" yönündeki açıklamaları ile ilgili, "Futbol benim çocukluk aşkım. Burada da 2 günde bir çocuklarla maç yapıyoruz. Futbol bırakılacak bir şey değil. Altyapı çalışması için Beşiktaş kulübümüzle de konuştuk. Onlarla da elimizden geldiğince ilgileneceğiz. Futbol altyapısı bu kadar zor birşey olmasa gerek diye düşünüyorum. Bizim okulun içinde, hem futbol hem sanatı birleştirme gibi düşüncelerim var. Bunları şimdi bir yapı haline getirmeye çalışıyoruz. 1-2 yıl içinde adım atabileceğimizi düşünüyoruz" dedi.

*Sade'ce Sohbet programının sıradaki bölümleri için takipte kalın.

**İLANDIR