Çene sıkma hastalığına botoks tedavisi

Çene sıkma hastalığına botoks tedavisi

Botoks, çene sıkma hastalığının da tedavi yöntemlerinden biri oldu. Uzmanlar çene botoksu ile birçok kişinin diş sıkma probleminden kurtulduğunu belirtiyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Uygulama çene sıkma hastalığının geçmesine yardımcı oluyor. Uzmanlar 6 ay da bir yenilenen botoksla çene sıkma hastalığı ağrılarının geçebileceğini belirtiyor. Operasyon ise çok kısa sürüyor.

Periodontoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Mithat Terzi, “Tedavi amacıyla da birçok noktada kullandığımız botoks oluyor. Bunlardan özellikle bizim için en önemli olanlardan bir tanesin sıkma hastalığı bruksizm denen durum. Bazı kişiler, uyurken dişlerini gıcırdatıyor. Dişlerde ağrıya neden olabiliyor. Bu sorunu çene botoksu ile geçirmek mümkün. Master dediğimiz vücudun en kuvvetli kaslarından birisi temel çiğneme kasımız. Kasenin içine botoks enjeksiyon yaptığım zaman birkaç gün içerisinde çene de çok ciddi rahatlama ve sıkma da baş ağrılarında da diş ağrılarında yaşayacakları problemleri çok ciddi tedavi edici bir yöntem diyebiliriz. Planlama da dikkat etmemiz gereken çok önemli şeyler var çünkü yüz bölgesine bir botoks yapıyoruz. İlk aşama olarak yapacağımız noktaları çizerek belirliyoruz. Yapacağımız kas buradaki vücudumuzun en güçlü kas en güçlü kaslarından olan masseter kasını içerisine enjeksiyon yapmamız gerekiyor. Hastalarımız hem psikolojik olarak hem de fiziksel olarak tabii ki kendilerini çok güzel hissetmekteler. 10 dakika içerisinde işlem son derece rahat bir şekilde tamamlıyoruz. Toplamda 20-25 dakika maksimum yarım saat içerisinde hasta klinikten çıkabiliyor.” İfadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı