Son Dakika

Diyet yapmadan zayıflamak mümkün mü?

A A

22.10.2021 - 18:43 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: CNN TÜRK

Sevdiğimiz her yiyeceği tüketerek kilo vermek, diyetsiz zayıflamak mümkün mü? Bu sorunun yanıtı evet. Türkiye'de uygulanan bir tedavi ile fazla kilolardan diyet yapmadan kurtulabilmek mümkün. Mücahit Topçu ve Caner Emre Kınacı, Medikal Estetik Uzmanı Dr. Fevzi Özgönül'e sordu.

KİLOLARDAN KURTULMANIN YENİ YOLU: KARBOKSİPUNKTUR

Diyet yok, aç kalmak yok, ağır spor yok. Hem yiyerek hem de doyarak fazla kilolardan kurtulmak mümkün. 5 dakikalık tedavi yöntemi ile kilolar tarih oluyor. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Fevzi Özgönül, uygulamasıyla bilindik zayıflama yöntemlerinin dışına çıkıyor. "karboksipunktur" adı verilen yöntem ile 5-10 seans ile kişi fazla kilolarından kurtuluyor. 

Dr. Fevzi Özgönül, "Adı karboksipunktur. Yani karbondioksit ve oksijen gazları ile akupunktur yapmak, yani uyarmak. Bu noktaları uyardığımız zaman yeniden yapılanma, çene altından enzimler harekete geçiyor. Bağırsaklar içinde kollardan uygulama yapıyoruz. İki kulak çene altı ve el bileklerden yapılan basit bir uygulama. Bu uygulamadan sonra yapacağınız tek şey sabah doyana kadar yemek, öğlen doyana kadar yemek, biraz da gezinmek" dedi.

167 KİLOYDU, 99 KİLOYA DÜŞTÜ

48 yaşındaki Deniz Toksoy da bu yöntemle zayıflayan isimlerden biri. 1,5 yıl önce 167 kilo olan Toksoy şimdilerde 100 kilonun altına inmiş durumda.