Yıllardır çocuğunu göremeyen Kübra hayata yapay kalple tutundu | Video

Video: Yıllardır çocuğunu göremeyen Kübra hayata yapay kalple tutundu | Video

Giresun'da yaşayan Kübra Ağılgat'ın ileri derecede kalp yetmezliği hastalığı vardı. Kübra 2,5 yıl boyunca bu hastalığın tedavisini aradı ve çareyi İstanbul'da buldu. Kübra hayat hikayesini CNN Türk Muhabiri Kaan Temeltaş ve Kameraman Yasin Kamaloğlu'na anlattı.

25 yaşındaki Kübra için neredeyse hiç bir umut ışığı yoktu. Önce memleketi Giresun'da tedavi olmaya çalıştı  fakat bir sonuç çıkmadı. Kalp yetmezliği hastalığı ilerlemeye başladı. Aynı zamanda bir çocuk annesi olan kadın eşiyle de ayrı yaşıyordu ve iddiasına göre eşi çocuğunu göstermiyordu.

Kübra'nın durumu zaman geçtikçe kötüleşti. Hastaneye kaldırıldı. Fakat tedaviler sonuç vermedi. 25 yaşındaki kadın bunun üzerine Giresun'daki doktorunun da tavsiyesiyle birlikte ailesiyle İstanbul'a geldi. Kübra o dönemlerde nefes alamadığını hatta oturamayıp, su bile içemediğini belirtti.

Kübra'ya önce ilaç tedavisi uygulandı fakat tedavi hiçbir şekilde sonuç vermedi. Değerleri çok yüksekti ve hayatını kaybetmesi an meselesiydi. Bunun üzerine doktorları Kübra'ya yapay kalp tedavisi uygulamaya karar verdi. Ameliyat yapıldı ve 25 yaşındaki kadın ameliyattan başarıyla çıktı. Kübra artık nefes alıyor ve rahatlıkla su içebiliyor.

Fakat uygulanan tedavi kesin çözüm değil. Kübra'nın bir süre daha yapay kalple devam edip ardından kalp nakli olması gerekiyor.

25 yaşındaki kadın aynı zamanda 1 çocuk annesi. Kübra "Yapay kalbi 3 kişi için taktırdım. Annem, babam ve çocuğum" ifadelerini kullandı. Fakat oğlunu bir süredir göremediğini de belirtti. İddiaya göre eşi çocuklarını 25 yaşındaki kadına bir süredir göstermiyor. Kübra hem kalp nakli olacağı, hem de çocuğunu göreceği günü dört gözle bekliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS