Son Dakika

Sosyal medya ödülleri sahiplerini buldu

Sosyal medya ödülleri sahiplerini buldu

Sosyal medyayı en aktif ve verimli kullanan markalar, İstanbul'da düzenlenen törenle ödüllendirildi. İlk kez düzenlenen tören iş, medya ve sanat dünyasının önde gelen isimlerini biraraya getirdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bu yıl ilk kez düzenlenen Social Media Awards Turkey ödülleri, Shangri-La Bosphorus'ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Doğan TV Holding'in tüm markalarıyla desteklediği organizasyonda jüri başkanlığını Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura üstlenirken, Doğan TV Dijital Operasyonlar Grup Direktörü Baha Uyar ve Doğan TV Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Berna Kürekçi Şendir jüri üyesi olarak yer aldı. Jüri, toplam 50 sektörde en başarılı markaları ödüllendirdi.

Geceye, Doğan TV CEO Vekili Özge Bulut Maraşlı, Doğan TV Dijital ve Yurtdışı Yayınlar Grup Başkanı Alpay Güler, Doğan TV Reklam Grup Başkanı Tankut Karahan, CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş ile Kanal D Genel Müdürü Barış Tünay'ın yanı sıra iş, sanat ve reklam dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gecede CNN TÜRK'e değerlendirmelerde bulunan Doğan TV CEO Vekili Özge Bulut Maraşlı, "Sosyal medya artık pazarlamanın değişmez bir unsuru haline geldi. Büyük kitlelere hitap ediyor. Tüketim alışkanlıklarını çok destekleyen bir mecra. İzleyici tepkilerinde, yaratıcı ekiplerimizle paylaşarak aldığımız yorumlara göre de işlerimizi tekrar tekrar değerlendiriyoruz" dedi.

Doğan TV Reklam Grup Başkanı Tankut Karahan ise "Doğan Grubu olarak ilkleri seviyoruz. O yüzden de buradaki işbirliğimizden de son derece memnunuz. Devamınında çok daha güçlenerek geleceğini düşünüyoruz inşallah" açıklamasını yaptı.

Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura, THY İnteraktif Pazarlama İletişim Müdürü Yasemin Güzeloğlu ve Migros Medya Yöneticisi Ali Conker de sosyal medyanın önemine vurgu yaptı. Ahmet Pura, "Reklamlarınızı insanlar mı izliyor, robotlar mı izliyor bilemiyorsunuz. Ama onları bilebilen mekanizmalar da oluşturulduğu için biz o mekanizmaların daha net çalıştırılması gerektiği konusunda reklam verenleri de uyarmak istiyoruz" dedi. 

Yasemin Güzeloğlu ise "Müşterilere, yolculara dokunduğumuz noktalarda bir şekilde entegre olmak durumundayız. Sosyal medyanın biraz daha yaygınlaşması ile birlikte ki Türkiyedeki kullanımı da hiç fena değil dünya ortalamasına baktığımızda. Bir çok marka gibi operasyonumuzun iç içe olacağını öngörüyoruz" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ali Conker de "Biz esaslı müşterilerimizi çok iyi tanıyabiliyoruz ve onlara sosyal medyadan da ulaşabiliyoruz. Bu bizim için çok önemli bir avantaj. Onların alışveriş alışkanlıklarını bildiğimiz için, sosyal medyadan ulaşıp doğru teklifleri sunabilmek, onların karşısına doğru içeriklerle çıkabilmek bizim için oldukça önemli bir faktör" dedi.

Gecede, Doğan TV CEO Vekili Özge Bulut Maraşlı otomotiv üreticileri dalında Mercedes firmasına, CNN TÜRK Genel Müdürü Erdoğan Aktaş zincir marketler dalında Migros'a, Doğan TV Reklam Grup Başkanı Tankut Karahan en iyi performans Twitter dalında Türk Hava Yollarına, Kanal D Genel Müdürü Barış Tünay yeme-içme kategorisinde Starbucks'a, Doğan TV Digital ve Yurtdışı Yayınlar Grup Başkanı Alpay Güler ise en iyi performans Facebook dalında Zen Pırlanta'ya ödülünü sundu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Sahiplerini bulan diğer ödüller ise şöyle:

En Başarılı Youtube Ünlüsü Orkun Işıtmak, En Başarılı Instagram Ünlüsü Berkcan Güven, En Başarılı Twitter Ünlüsü Pucca, En Başarılı Facebook Ünlüsü Baho, En İyi Tematik Blog Biz Evde Yokuz, Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Aktör Cem Yılmaz, Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Aktris Ezgi Mola,  Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Müzik Sanatçısı Demet Akalın Kurt, Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Müzik Sanatçısı Kenan Doğulu, Sosyal Medyayı En İyi Kullanan Sporcu Sinan Güler.