Serbest atış rekorunu kırmaktansa efsaneyi yaşatmayı tercih etti

Video: Serbest atış rekorunu kırmaktansa efsaneyi yaşatmayı tercih etti

Chris Street, ABD'de oynadığı maçlarda üst üste 34'üncü serbest atış isabetini bulup rekor kırmasından üç gün sonra trafik kazasında hayatını kaybetmişti. Rekoru yeniden kırma fırsatı bulan Iowa'lı Jordan Bohannon ise bu efsaneyi yaşatmayı seçti.

16 Ocak 1993 günü oynanan Iowa – Duke maçında isabet bulduğu serbest atışlar sonucunda üst üste 34 serbest atış isabetiyle Iowa rekorunu kırmıştı Chris Street. Bu rekoru daha da ilerletme imkanı vardı fakat maçtan üç gün sonra geçirdiği trafik kazası buna engel oldu ve Chris Street hayatını kaybetti.

Socrates Dergi'de yer alan habere göre, olaydan 15 yılı aşkın süre geçmesine rağmen Chris Street hep akıllardaydı, unutmayanların başında ise şimdilerde takımın şutörü olan Jordan Bohannon vardı. Geçtiğimiz günlerde Iowa State’in Northwestern ile oynadığı maçta üst üste 34’üncü serbest atış isabetine ulaşan ve Chris Street ile rekora ortak olan Bohannon, bu rekoru geliştirmek adına maçın bitimine 2:15 kala çizgiye geldi. Jordan Bohannon topu eline alır almaz kenardan “Chris! Chris!” sesleri yükselmeye başlamıştı. Jordan Bohannon ise bir süredir aklından geçirdiği şeyi yaptı ve serbest atışı bilerek kaçırdı. Böylece rekor Chris Street’ten ayrılmamış oldu.

“Açıkçası bu benim rekorum değil. Bu rekor Chris’in adıyla anılmayı hak ediyor. Bu hareketi yapmak bir süredir aklımdaydı. Chris’in ailesiyle birkaç yıldır oldukça yakınım. Hikayesini dinledim. Dürüst olmak gerekirse son maçlarda oldukça duygusaldım çünkü ne yapmak istediğimi biliyordum. Hayat basketboldan çok daha büyük bir şey.” diyerek açıklıyor yaşananları Jordan Bohannon.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS