'Sakin kent Uzundere' ekstrem sporcularının gözdesi

Video: 'Sakin kent Uzundere' ekstrem sporcularının gözdesi

Uluslararası Sakin Kentler Birliğince "Türkiye'nin 11. sakin kenti" seçilen Erzurum'un Uzundere ilçesi, çeşitli sporların merkezlerini barındırmasının yanı sıra ekstrem sporcularının da yeni gözdesi oldu.

Tarihi ve doğal güzellikleriyle Uluslararası Sakin Kentler Birliğince "


Rope jumping sporunun zor ve heyecanlı branş olduğunu anlatan Koçak, bunu yapan herkesin hayatında bu anı unutamayacağını kaydetti. Koçak, şöyle devam etti:


"Buradan atlayan herkesin aklında Uzundere kalacak, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü buse jumping ve rope jumping sporunun kazandırıldığı bu ilçe Türkiye'de bu tür sporların merkezi olabilecek nitelikte. Uzundere, dağcılığa da çok müsait bir yer ve her yıl burada buz tırmanışı yapılıyor. Burası Türkiye'nin ekstrem sporları köyü olmak için her şeye sahip. İnsanlar burada kaya ve buz tırmanışı, kano, rope jumping, yamaç paraşütü birçok sporu yapabilir. Bu kadar küçük alanda bu zenginliği dünyanın başka yerinde bulmak zor. Benim derdim de bu imkanları değerlendirmek."


Uzundere'nin var olan potansiyelini değerlendirmek istediklerini vurgulayan Koçak, bu kapsamda bazı projeler yapmayı planladıklarını ifade etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS