Derbi sonrası açılan davada karar çıktı

Video: Derbi sonrası açılan davada karar çıktı

19 Nisan 2018'de Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in yaralanmasıyla sonuçlanan olaylı Fenerbahçe-Beşiktaş derbisiyle ilgili görülen davada karar açıklandı. Mahkeme, 46 sanığa çeşitli oranlarda hapis ve para cezası verdi. Verilen cezalar ertelendi.

OLAYLI FENERBAHÇE-BEŞİKTAŞ DERBİSİ

19 Nisan 2018'de Fenerbahçe ve Beşiktaş Ziraat Türkiye Kupası için sahaya çıkmış, maç yaşanan olaylar nedeniyle tatil edilmişti. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş başından yaralandığı olaylı derbiyle ilgili 46 kişinin yargılandığı davada kararlar açıklandı. Anadolu 3. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz 2 sanık ile taraf avukatları katıldı. Sanık avukatları müvekkilleri hakkında beraat kararı verilmesini talep etti.

SAHAYA ATILAN YABANCI MADDELER SİLAH SAYILDI

Kararını açıklayan mahkeme, 30 sanığı yasak maddeleri kullanarak maçta düzeni bozdukları gerekçesiyle önce 7 ay 15'er gün hapis cezasına çarptırdı. Sanıklar hakkında verilen cezalar ertelendi. Mahkeme heyeti, maçta çıkan olaylarda başına attıkları çakmak ve kalem ile dönemin Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'i yaralayan Serhan Yurttaş ve Sedat Doğan'ın "kasten yaralama" suçundan 3 ay 10 gün hapis ve 6'şar bin lira para cezasıyla cezalandırılmalarına karar verdi. Güneş'e su şişesi attığı tespit edilen sanık Gökhan Tekin'e de 6 bin lira adli para cezası uygulandı. 3 sanığa verilen bu cezalar da ertelendi.

Mahkeme futbolcu Ricardo Quaresma ve Caner Erkin'e de yabancı madde attıkları tespit edilen 7 sanığa da maçta bulunmaması gereken maddeleri stada sokmak suçundan 3 ay 10 gün hapis cezası ve kasten yaralama suçundan 4 bin 500'er lira adli para cezası uygulanmasına hükmederek verilen cezaları erteledi.

Kararda ayrıca 45 sanığın 1 yıl boyunca Spor müsabakalarını seyretmesinin yasaklanmasına hükmedildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS