Küme düşme kaldırılacak mı?

Video: Küme düşme kaldırılacak mı?

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'den küme düşme açıklaması geldi. Ligde bu sezon da düşmenin kaldırılacağı yolundaki söylentileri kesin dille reddeden Özdemir, "Kulüpler kulis yapacağına daha iyi sonuçlar almaya çalışsınlar" dedi.

Liglerde 2019-2020 sezonu için küme düşme kaldırılmıştı. Aynı kararın tekrar alınacağı yönünde çıkan söylentilere Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'den yanıt geldi. "Newton kanunları kadar kesin bir gerçek var ortada. Tıpkı yer çekimi gibi, küme düşme de bir gerçektir ve olacaktır. Kulüpler kulis yapacağına son haftalarda daha iyi sonuçlar almaya çalışsınlar" dedi.

Özdemir, "Hiç kimse aklına bile getirmesin. Bu liglerin statüsü, oyunun kuralları var" ifadelerini kullandı. "Geçen sezonun sonunda pandemi nedeniyle küme düşmenin durdurulması kararı bir iyi niyet örneğiydi. Ama bu yıl da düşmenin kaldırılması çok yanlış olur. Böyle yanlışlar yapmaya hakkımız yok. Düşmenin kaldırıldığı ligleri taşımak da, oynatmak da artık mümkün değildir" diye konuştu.

Süper Lig'de devam eden mücadeleyi hatırlatan Özdemir, kulüplere, başkanlara, teknik adamlara ve futbolculara teşekkür etti. Özdemir hakemleri de unutmadı. "Bu sezon üç hakemimiz Cüneyt Çakır, Halil Umut Meler, Ali Palabıyık, Şampiyonlar Ligi'nde başarıyla maç yönettiler. Cüneyt Çakır, UEFA'nın 18 elit hakemi arasındaki yerini korudu. Merkez Hakem Kurulumuz da hakemlerin şu sıkışık ortamda en iyi, en doğru kararlarla her türlü yorgunluğu göze alarak maç yönetmesine, hafta içindeki eğitim toplantılarına önem veriyor. Onların sağlığı ve başarısı için çok duyarlı davranıyor. Hakemlerimize de teşekkür ediyoruz" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS