Maradona'nın avukatı isyan etti | Video

Video: Maradona'nın avukatı isyan etti | Video

Kalp krizi sonucu 60 yaşında hayatını kaybeden efsane futbolcu Diego Maradona, Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te toprağa verildi. Yüzbinler, Maradona'ya son bir kez veda etmek için sokaklara döküldü. Avukatı ise Maradona'nın ölümüyle ilgili ihmal suçlamasında bulundu.

Ölümü tüm dünyayı sarstı, avukatı isyan etti. Diego Maradona ihmal yüzünden mi hayatını kaybetti?

Efsane futbolcu, 60 yaşında Arjantin'deki evinde hayata gözlerini yumdu. Ancak avukatı Matias Morla, sosyal medya üzerinden isyan etti. Morla, "Ambulansın gelmesi yarım saatten uzun sürdü. Bu resmen suç derecesinde aptallıktır" ifadelerini kullandı. Morla ayrıca ölmeden önceki 12 saat Maradona'nın gerekli sağlık kontrollerinin ihmal edildiğini söyledi. Maradona kasımın başında bir beyin ameliyatı geçirmiş, doktorlar tedavisine evde devam edebileceğini söylemişti. Maradona'nın avukatı, sağlık çalışanlarının ihmallerine ilişkin kapsamlı bir soruşturma açılacağını duyurdu.

Maradona'nın ölümünden beri memleketi Buenos Aires'te de yoğun hareketlilik yaşanıyor. 3 günlük yas ilan edilen Arjantin'de yüzbinler, efsane futbolcuya son kez veda etmek için sokaklara döküldü. Güvenlik güçleri, Maradona'nın Başkanlık Sarayı'ndaki naaşını görmek isteyen kalabalığa müdahale etti. Müdahale sırasında gözaltına alınanlar da oldu. Daha sonra Maradona'nın naaşı, Başkanlık sarayından alındı. Bir cenaze konvoyu, onlarca polis koruması eşliğinde yola çıktı. Maradona'nın hayranları, konvoyu mezarlığa kadar takip etti. Otoyolların kenarlarında kilometrelerce kuyruklar oluştu. Maradona'nın naaşı, Bella Vista mezarlığına getirildi. Binlerce kişi mezarlığa akın etti. Efsane futbolcu, burada yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde toprağa verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS