hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Patlayıcılar ekmek arasına saklanıyor!

  Hakem Halil Umut Meler'e yapılan saldırı sonrası maçlardan önce statlara sokulan yabancı maddeler de gündeme geldi. Bu maddelerin stada sokulmasının önüne geçmek için ne yapılabilir? Eski Hakem Deniz Ateş Bitnel, CNN TÜRK canlı yayınında anlattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Meşale, kesici aletler, ekmek arasında koyulmuş patlayıcılar... Ankaragücü Kulübü eski Başkanı Faruk Koca'nın hakem Halil Umut Meler'e saldırısının ardından maçlardan önce stadyumlara sokulan tehlikeli eşyalar da gündeme geldi.

  "DAHA GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINMASI GEREKİYOR"

  Eski hakem Deniz Ateş Bitnel'e göre statlarda daha geniş güvenlik önlemleri alınması gerekiyor. Bitnel, "X-ray cihazından geçiyorsa bile o sinyal de vermez. Rahatlıkla geçirebilecekleri bir şey ama bununla ilgili çalışmayı tabii ki spor şube polisleri ve ev sahibi sorumluluğundaki stat özel güvenlikleri ilgileniyor. Kameraların yönlendirilmesi, onların kontrolü ev sahibi takımın sorumluluğunda. Bunu tamamen bağımsız bir şirkete verip kesinlikle şeffaflık konusunda hiçbir sıkıntı yaşamayacak şekilde kamuoyuyla paylaşacak konumda olurlarsa o zaman belki güvenlik zafiyeti sıfıra tamamen inmez güvenlik ama maksimum seviyeye ulaşmış olur" dedi.

  Patlayıcılar ekmek arasına saklanıyor

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow