None

Runtalya'da 'savaşa hayır' mesajı!

A A

06.03.2022 - 15:29

Antalya’da maraton heyecanı yaşandı. 24 ülkeden bin 400’ü yabancı yaklaşık 8 bin 500 koşucu Antalya’da sağlıklı yaşam ve yardım kuruluşlarına destek için koştu.

Bu yıl 17'nci kez Cam Piramit önünden start alan Runtalya Uluslararası Antalya Maratonu'na, 1200'ü yabancı yaklaşık 8 bin 500 sporcu katıldı. Bu yıl yağmur altında gerçekleşen maratonda ilk start tekerlekli sandalye koşusu için verilirken, sonrasında 42 kilometrelik maraton, 21 kilometrelik yarı maraton, 10 kilometrelik maraton ve takımlar koşusu için start verildi.

Maraton her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Kimi sporcular bebek arabalarıyla, kimileri de evcil hayvanlarıyla koştu. Bazı engelli sporcular ise koşuya tekerlekli sandalyeleri ile katıldı. Bu yıl maratona Rusya'nın saldırıda bulunduğu Ukrayna mesajları damga vurdu. Ukraynalı sporcular ülkelerinin ismi ve bayraklarını taşıyan kıyafetlerle koşarken, izleyiciler arasında da bu ülke bayrağı taşıyanlar olduğu görüldü.

Bazıları seslerini duyurabilmek için ellerinde Ukrayna bayrağı ile koşarken bir grup ise İngilizce 'Ukrayna'da Savaşa Hayır' yazılı pankartla koştu. 

Yarışta açılan bayrakla savaşa hayır mesajı verildi. Aynı zamanda 10 kilometrelik maratonda erkek ve kadın birincileri Ukraynalı atletler oldu.