Statlara bakmayan kulüplere uyarı

Video: Statlara bakmayan kulüplere uyarı
CNN TÜRK <a class="in-news-link" href="/spor" target="_blank" title="Spor haberleri">Spor</a> Direktörü Cem Yılmaz, Hürriyet gazetesi yazarı Uğur Meleke ve CNN TÜRK Spor Spikeri Emre Tilev'in hazırlayıp sunduğu Gündem Futbol'a telefon bağlantısı ile konuk olan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, statların altyapı sorunları konusunda kulüpleri eleştirerek, "Sorumluklarını yerine getirmeyen kulüplere elbette yaptırımlarımız olacak" dedi.

CNN TÜRK Spor Direktörü Cem Yılmaz, Hürriyet gazetesi yazarı Uğur Meleke ve CNN TÜRK Spor Spikeri Emre Tilev'in hazırlayıp sunduğu Gündem Futbol'a telefon bağlantısı ile konuk olan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, statların altyapı sorunları konusunda kulüpleri eleştirerek, "Sorumluklarını yerine getirmeyen kulüplere elbette yaptırımlarımız olacak" dedi.

CNN TÜRK'te yayımlanan Gündem Futbol programına konuk olan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, CNN TÜRK Spor Spikeri Emre Tilev'in sunduğu ve CNN TÜRK Spor Direktörü Cem Yılmaz ile Hürriyet gazetesi yazarı Uğur Meleke'nin yorumcu olduğu programda sorularını yanıtladı. 

Bakan Kasapoğlu stadların durumu ile ilgili bir soru üzerine, "Zeminlerle ilgili şikayetler var, dünyanın en genç stadları ülkemizde. Son 15 yılda yapılan statların kalitesi dikkat çekiyor. Ama tabii ki biz yaptıktan sonra kulüplere devrediyoruz. Kulüplerin sorumluluğunda statların bakımı, çimi filan her şeyi. Bazı kulüplerin sorumluklarını yerine getirmediğini görüyoruz. Bu stat sorununu ilgili kulüplerle yeniden masaya yatıracağız. Sorumluluklarını yerine getirmeyen kulüplere elbette yaptırımlarımız olacak" dedi.

Video hakem uygulamasına da değinen Bakan Kasapoğlu, uygulamanın hakemin yerini tutmadığı sadece yardımcı bir teknoloji olduğuna dikkat çekerek, "Video hakem uygulaması hakemlerimizin işine yarayacak ve hakem hatalarını minimize edecek bir yaklaşım. O anlamda bir kazanım olarak görüyorum. Federasyonumuzu tebrik ediyorum, böyle bir uygulamayı kazandırdıkları için. Ancak şunu gözardı etmemek gerekiyor. İnsan unsuru bizim için en öncelikli unsur, hakemlerimiz vazgeçilmezimiz, hakemlerimize güveniyoruz. Hakemlerimizin yerini tutacak bir uygulama değildir, sadece yardımcı olacak bir unsurdur. Bu anlamda önce insan diyoruz" diye konuştu.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS