BTK'dan siber güvenlik eğitimi

BTK'dan siber güvenlik eğitimi

Bilgi Teknolojileri Kurumu siber güvenlik, dijital medya ve elektronik alanlarında sertifikalı eğitim programları düzenleyecek, eğitimlerin tamamı ücretsiz olacak.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bankalardan, teknoloji alt yapılarına, kişisel hesaplara Türkiye'de her yıl binlerce siber saldırı gerçekleşiyor. O saldırıların önlenebilmesi için yetkin alanında uzman isimlerin bulunması şart.

İşte bu nedenle Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, BTK "Milli Teknoloji Hamlesi" doğrultusunda sertifikalı eğitim programları düzenleyecek.

BTK'den yapılan açıklamaya göre, sertifika programları, siber güvenlik, dijital medya ve elektronik alanlarında kurumun merkez yerleşkesinde gerçekleştirilecek ve tamamı ücretsiz olacak. Katılımcılara siber güvenlik alanında birçok bilgi verilecek.

BTK Akademi çatısı altında kurum uzmanları tarafından düzenlenen "Siber Güvenlik Operasyonları" eğitimi ise 21 Aralık'ta başlayacak. Defansif güvenlik alanında kariyer planı yapmak isteyen 16 yaş ve üzeri katılımcıların yer alabileceği eğitim 15 Şubat 2020'de sona erecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bir diğer eğitim programında sosyal medya ele alınacak. 16 Aralık'ta başlayacak "Dijital Medya Uzmanlığı" eğitimi 12 hafta sürecek.

Üniversitelerin Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri ve bu alanlardan mezun, kişilere verilecek "elektronik devre tasarımı eğitimleri" 9 hafta sürecek. 21 Aralık'ta başlayacak program 15 Şubat 2020'ye kadar devam edecek.