10 bin kişi başvurdu! 160 kişi eğitime alınacak...

10 bin kişi başvurdu! 160 kişi eğitime alınacak...

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, "Dijitalde Birlik" söylemi ile Blokzincir Akademisi'nde eğitimlere başladı. Birçok meslek grubundan katılımcılar 4 ay boyunca eğitimlere katılacak, sertifikalarını NFT olarak alabilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ülkü Ocakları “Blokzincir" yani dijital defter teknolojisi eğitimlerine başladı. “Dijitalde Birlik” söylemi ile hayat geçirilen akademiye 10 bin başvuru yapıldı. 160 kişinin seçildiği akademide; “Siber Güvenlik, Blokzincir Geliştirme, Dijital Varlıklar, Blokzincir Hukuku, Metaverse” alanlarında 5 ayrı çalışma grubu oluşturuldu.

Katılımcılara söz konusu alanlarla ilgili temel kavramlar ve mesleklerinde nasıl kullanabileceklerine yönelik uzman kişiler tarafından 4 ay boyunca eğitim verilecek. Eğitimleri tamamlayan katılımcılar sınava katılarak sertifikalarını NFT olarak alabilecek.

Sertifika almaya hak kazanan katılımcılar, üretim safhasına geçerek, gruplar halinde kendi alanlarıyla ilgili prototip ürünler geliştirecek. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, bu proje ile gençlerin sadece teknolojiyi kullanan değil, üreten ve geliştiren tarafta olabilmesini amaçladıklarını belirtti.