100 bin lira rüşvet önerdiler

100 bin lira rüşvet önerdiler

2 milyon liralık büyük bir fabrika soygun güne damga vurdu. Milyonlarca lira nasıl ele geçti? Soyguncular nasıl yakalandı? 100 bin liralık rüşvet teklifine polisler nasıl karşılık verdi? Bulunan altın madalyonun önemi ne? Film gibi operasyonun ayrıntılarını CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ'dan anlattı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İşte Nihat Uludağ'ın aktardıkları:

POLİS UYGULAMASINA TAKILDILAR

Avcılar'da ekipler bir uygulama yapıyor, bir aracı durduruyorlar. Araçtaki iki kişiden şüpheleniyorlar, kimlik soruyorlar.

100 BİN LİRALIK RÜŞVET ÖNERDİLER

Araçta detaylı bir arama yapılıyor. Aracının içinde siyah poşetlere doldurulmuş 1 milyon lira bulunuyor. Polis sorduğunda "Ev almaya gidiyoruz" diyorlar. Polisin kendilerini bırakmayacağını anladıktan sonra şüphelilerden bir tanesi, "Al 100 bin lirayı bizi bırak" diyor. Polis bu 100 bin liralık rüşvet teklifini tutanağa ekliyor ve geniş araştırma yapılıyor. Adamların hırsızlık geçmişi olduğu anlaşılıyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

2 MİLYON LİRALIK FABRİKA SOYGUNU

Bunun üzerine soruşturma genişletiliyor ve Beylikdüzü'nde bir ambalaj firmasından 2 milyon liralık  soygun olmuş. Oradan 150 bin dolar, 1 milyon lira nakit, altınlar, ziynet eşyalar ve 1 altın madalyon çalıyorlar. Polis ekipleri iş adamına hırsızlık olayını sorduklarında iş adamı, "Evet ziynet eşyaları çalındı ama altın bir madalyon vardı, manevi olarak çok değerliydi" yanıtını veriyor. Polis daha sonra iş adamına madalyonu gösterip "Bu muydu?" diye sorduğunda iş adamının gözleri doluyor. İki hırsız bu şekilde yakalanıyor.