11 köpek ve 35 kedisini alevlerden korudu

11 köpek ve 35 kedisini alevlerden korudu

Muğla Marmaris'teki yangın, evinde 11 köpek, 35 kedi besleyen kimya öğretmeni Olcay Oğuz için de büyük bir sınav oldu. Çünkü Oğuz'un yaşadığı Orhaniye'yi saran alevler, evine 50 metreye kadar yaklaştı. Bakın hayvansever öğretmen o anlarda neler yaşadı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"Önce o taraflar yanmaya başladı ve tüm köyü dolaşarak buraya kadar geldi. Benim dumanları görmemle ağlamam bir oldu.

Korkusu kendi canına zarar gelmesinden değildi. O kaçıp kurtulabilirdi ama önce gözü gibi baktığı can dostlarını azgın alevlerden kurtarması gerekiyordu. 12 yıldır Muğla Marmaris'te yaşayan kimya öğretmeni Olcay Oğuz da kentin ciğerlerini yakan alevlerin birebir tanıdığıydı. Yangın Orhaniye mahallesindeki evine 50 metreye kadar yaklaştı. Ancak evinden kaçması kolay olmayacaktı. Çünkü Olcay öğretmen, evinde 11 köpek ve 35 kediye bakan bir hayvanseverdi. Neyse ki alevler söndürüldü.

CNN TÜRK'e o anları anlatan Olcay öğretmen, "Yangının gelmemesi için elimden gelen bütün duaları ettim. Neler yapabiliriz, nasıl bir planla hayvanları kurtarabilirim diye düşündüm. Barınaktan geldiler, onları götürebileceklerini söylediler ama ben götürülmelerini istemedim. Çünkü sayıları çok fazla, henüz kısırlaştırılmadılar. Orada hastalık kapabilirler. Bir de hepsi anlaşamıyorlar, birbirlerini ısırabilirler. Son ana kadar dayanmak için elimizden geleni yaptık. Allah'tan dualarımız kabul oldu diye düşünüyorum. Yangın hala sürüyor. Umarım Allah evimi, köpeklerimi bana bağışlar" diye konuştu.