180 günlük eylem planı

Video: 180 günlük eylem planı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi tarafından çalışmaları yürütülen 180 günlük icraat programı son kabine toplantısında ele alındı. Yüzde 90-95 oranında hedeflere ulaşıldığı tespit edilen planın ayrıntılarını Ekim ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuoyu ile paylaşacak.

Hükümetin 180 günlük eylem planında yer alan hedeflere büyük oranda ulaşıldı.


Planın detaylarını hafta başı toplanan kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay paylaştı.


Gerek Cumhurbaşkanlığı birimleri gerek bakanlıklar tarafından yürütülen çalışmaların yer alacağı 180 Günlük Plan’ın Ekim ayı başında Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulması bekleniyor.


Plan içerisinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ndeki ilk bir yıllık döneminde tespit edilen aksayan yönlere ilişkin atılacak adımlar da yer alacak. Bu konuda yeni sistemle ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararları ve Yönetmeliklerle Düzenlemelerin yapılması da bekleniyor.


Çalışmalar kapsamında 180 Günlük Plan’da önceliğin ekonomi alanına verileceği vurgulanıyor. Özellikle istihdam artırıcı tedbirler ile tarımsal alanda atılacak adımların da planda geniş yer bulacağı ifade ediliyor. Vatandaşların öncelikli beklentilerini karşılayacak adımların hayata geçirilmesi bekleniyor.


180 Günlük Eylem Planı’nın takibi ise Cumhurbaşkanlığı’nda daha önce kurulan özel bir ekip tarafından bakanlıklarla sürekli koordine halinde takip edilecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS