2020 Hac kura çekilişi başladı! Hac kuraları saat kaçta açıklanacak?

Video: 2020 Hac kura çekilişi başladı! Hac kuraları saat kaçta açıklanacak?

Hac 2020 kura çekilişi bu sabah saat Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün düzenlediği törenle başladı. Binlerce hacı adayı nefeslerini tutup sonuçların açıklanacağı saate kilitlenmiş durumda. Peki, Hac kura sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte, e-Devlet 2020 Hac kura sonuçları sorgulama sayfası…

Hac kuraları 2020 çekilişi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen programla başladı. Hac kuralarının başlamasıyla birlikte hacı adayları nefeslerini tutup sonuçların açıklanacağı saate kilitlendi. Öte yandan çekiliş anbean Diyanet TV’den izlenebiliyor. Peki, Hac 2020 kura çekimi sonuçları ne zaman açıklanacak? Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sonuçların açıklanacağı saat belirtildi. İşte, 2020 Hac kura sonuçlarının açıklanacağı tarih…HAC KURA SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?


Hac kura sonuçları bu akşam saat 21.00’de açıklanacak. Kura sonuçları hacı adaylarının cep telefonuna mesajla da iletilecek. Gelen SMS’ten hacı adayları kurada isimlerinin çıkıp çıkmadığını öğrenmiş olacak. Bununla birlikte hacı adayları sonuçları e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek.


HAC KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN


Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda Diyanet’in resmi internet adresi üzerinden yapılan sorgulamalar bu kez e-devlet’e taşındı. Aynı saatte Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi internet adresine çok sayıda kişinin giriş yapmak istemesi nedeniyle burada dönem dönem yavaşlama meydana geliyordu. Ancak bu yıl sorgulama işlemlerinin e-devlet’e taşınmasıyla birlikte bu yavaşlamanın da önüne geçilmiş olacak. Kazanan kişilerin kesin kayıtları ise 13-24 Ocak tarihleri arasında her ilde bulunan müftülüklerden yapılacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS