2020 hac kuraları çekildi

Video: 2020 hac kuraları çekildi

2020 hac kurası çekildi. Ankara'da yapılan törende kurada adı çıkan hacı adayları gözyaşlarını tutamadı. Hacı adayları, kura sonuçlarını e-Devlet üzerinden ya da gönderilecek SMS ile öğrenebilecek. Kesin kayıtlar ise 13 Ocak'ta başlayacak.

Yıllardır beklediler... Bu yıl kutsal topraklara gitmeye hak kazandılar, gözyaşlarını tutamadılar. 2020 hac kurası çekildi.


Diyanet İşleri Başkanlığı'nda gerçekleştirilen törene Ankara'dan başvuru yapan hacı adayları katıldı. Törende nefesler tutuldu. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kurayı başlattı.


Bu yıl hac kontenjanı 83 bin 430. Toplam başvuru sayısı ise 2 milyon 298 bin. Kura öncesi konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, sağlık nedneiyle gidemeyecek durumda olanların vekil göndermelerini söyledi.


Hacı adayları, kura sonuçlarını e-Devlet üzerinden öğrenebilecek. Kesin kayıtlar 13 Ocak'ta başlayacak. Hacı adayları, e-Devlet üzerinden alacakları 'hac kesin kayıt belgesi' ile 13-24 Ocak tarihleri arasında il müftülüklerine ve acentelere kayıt yaptırabilecek.


Hac ibadeti için kutsal topraklara gidişler 22 Haziran'da başlayacak, 25 Temmuz 2020'de ise tamamlanacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS