3 muhalefet lideri ne konuştu? Millet İttifakı genişler mi daralır mı?

3 muhalefet lideri ne konuştu? Millet İttifakı genişler mi daralır mı?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Ankara'da Kılıçdaroğlu, Akşener ve Davutoğlu'nun bir araya geldiği yemeğin ardından ittifak kulisleri de hareketlendi. Davutoğlu ile Millet İttifakı paydaşları arasında kriz olduğu iddiaları yansıdı. O iddialara ilişkin CHP'den açıklama geldi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ankara’da gerçekleşen sürpriz buluşma ittifak kulislerini de hareketlendirdi. CHP'den o buluşmaya ilişkin ittifak konuşuldu açıklaması geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun akşam yemeğinde bir araya gelmesi Millet İttifakı genişliyor mu sorularını gündeme taşıdı. Davutoğlu ile Millet İttifakı paydaşları arasında sorun olduğu iddiaları da gündeme gelirken o iddia Faik Öztrak'a soruldu.

Üç liderin buluşması kulisleri de hareketlendirirken edinilen bilgiye göre görüşmede ağırlıklı olarak parlamenter sistem çalışması ele alındı. İttifakın genişlemesine dair senaryoların da ele alındığı ancak genişlemenin şu aşamada erken olduğu değerlendirmesinin yapıldığı belirtildi.

CHP Lideri önümüzdeki hafta da dikkat çeken bir temas daha gerçekleştirecek. Kılıçdaroğlu pazartesi günü DEVA Partisi Lideri Ali Babacan ile buluşacak. O görüşmenin gündemi de ittifak olacak. Gazeteci Murat Yetkin, CHP'nin DEVA Partisi'nin ekonomi çalışmasına katılacağını gündeme taşıdı. O iddiaya ilişkin CHP'den açıklama geldi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber