4,5 milyon TL'lik uyuşturucu ele geçirildi

Video: 4,5 milyon TL'lik uyuşturucu ele geçirildi

İstanbul'da düzenlenen bir operasyonda, 4,5 milyon lira değerinde uyuşturucu ele geçirildi. Detayları CNN TÜRK Muhabiri Sema Akbulut ve kameraman Mehmet Bulut aktardı.

İstanbul Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü uyuşturucu avındaydı. Üç ayrı adrese operasyon düzenlendi. Alaçatı ve Bodrum'a gönderilmek üzere paketlenmiş, uyuşturucu ele geçirildi. Tuzla da ele geçirilen uyuşturucunun adresi tatil beldeleriydi. Uyuşturucular Alaçatı ve Bodrum'a gönderilmek üzere paketlenmişti. Bağcılar ilçesinde yapılan operasyonda ise uyuşturucu ham maddesi ve uyuşturucu imalatında kullanılan malzemeler ele geçirildi. Toplamda ele geçirilen uyuşturucunun 8 ton, piyasa değerinin ise 4,5 milyon TL olduğu bildirildi.


Operasyonun yapıldığı diğer bir adres ise Küçükçekmece'ydi. Operasyonda 8 kilo uyuşturucu ele geçirildi. Uyuşturucular İran'dan getirildi ve İngiltere ve Almanya’ya kargolanacaktı. Operasyonda sadece uyuşturucu ele geçirilmedi çelek yelek de bulundu. Uyuşturucu satıcılarının polis ile çatışmaya girmeleri halinde bu yelekleri kullanacağı öğrenildi.


3 ayrı adreste yapılan operasyonda 10 kişi yakalanarak cezaevine gönderildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS