4'lü zirveden mutabakat çıktı

4'lü zirveden mutabakat çıktı

Türkiye'nin İsveç ve Finlandiya ile imzaladığı mutabakat metni Ankara’nın da gündemindeydi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Mutabakat, terörle mücadele konusunda tüm ülkelere örnek olacak bir adımdır" dedi. MHP Lideri Bahçeli ise, "Türkiye’miz Madrid'de istediğini almıştır" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiye-İsveç ve Finlandiya arasında imzalanan bu mutabakat, Türkiye ile iki ülkenin NATO üyeliğini destekleme kararı aldı. Madrid’deki gelişme başkent siyasetinin de gündemindeydi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dörtlü zirve ardından gelen mutabakatı yazılı açıklama ile değerlendirdi. “Türkiye’miz Madrid’de istediğini almıştır, İsveç ve Finlandiya’nın, terör örgütlerinin faaliyetlerini yasaklama tedbiri uygulayacak olmaları diplomasi zaferidir” dedi. Bahçeli, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyesi olmalarına dair bir engel kalmadığını belirtti.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de sosyal medya hesabından mutabakatı değerlendirdi. “Terör örgütlerinin faaliyetlerine izin veren ülkelerin bu konuda somut adımlar atacak olmaları önemli bir kazanımdır” dedi. AK Parti sözcüsü, Türkiye’nin alınan kararların somut yansımalarını takip edeceğini söyledi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı