5 ilde çete operasyonu

Video: 5 ilde çete operasyonu

İstanbul Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü sahte kimlikle bankalardan kredi çeken ve mülkleri 3. şahıslara devreden bir çeteye operasyon düzenledi. Vatandaşların kimlik bilgilerini ele geçirip sahte kimlik çıkararak işlem yapan çete üyelerine İstanbul merkezli 5 ilde baskın düzenlendi. Gözaltına alınan 21 çete üyesinden 14'ü tutuklandı.

Siber Suçlarla Mücadele Ekipleri operasyonda. Özel harekat polislerinin desteğiyle aynı anda Bursa, Samsun, Tekirdağ, Kütahya ve İstanbul'da 21 adres eş zamanlı olarak basıldı. Hedefte vatandaşlar adına sahte kimlik hazırlayıp onlar adına kredi çeken, mülklerini satan bir çete var.


5 farklı ilde gerçekleşen eş zamanlı operasyonlarda çetenin yöneticilerininde aralarında olduğu 21 kişi gözaltına alındı. Yapılan aramalarda çok sayıda boş sahte kimlik,ehliyet, sahte diplomalar ve bu sahte evrakları hazırladıkları makineler ile mühürler ele geçirildi.


Operasyonun ardında emniyetteki işlemleri tamamlanan 21 çete üyesi adliyeye gönderildi, çetenin liderlerinin de aralarında bulunduğu 14 kişi tutuklandı. 7 si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS