5 zincir market sözlü savunma verecek

5 zincir market sözlü savunma verecek

Zincir marketlere yönelik Rekabet Kurumu'nun yürüttüğü ikinci soruşturmada da artık sona geliniyor. Aralarında beş zincir marketin de bulunduğu 20 teşebbüs iki gün boyunca sözlü savunmalarını verecek. Savunmaların ardından da kararın 15 gün içinde alınması bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Rekabet Kurumu'nun zincir marketlere yönelik ikinci soruşturmasında da sona yaklaşılıyor. 5 zincir marketin de yer aldığı 20 teşebbüs 2 gün boyunca sözlü savunma verecek.Zincir marketlere ilişkin Rekabet Kurumu, 2 ayrı soruşturma açmıştı. İlk soruşturma kapsamında 5 zincir market ve bir tedarikçinin rekabeti ihlal ettiği tespit edilmişti. Özellikle sosyal medya üzerinden yaptıkları yazışmalarla fiyatları ortak belirledikleri ve rekabeti böyle ihlal ettikleri ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine de 2,7 milyarlık idari para cezası verilmişti. İşte o ilk soruşturma sürerken eldeki bulgularla soruşturma genişlemiş ve ikinci bir soruşturmanın açılmasına karar verilmişti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamıİkinci soruşturma beş zincir marketin de yer aldığı 20 teşebbüsü kapsıyor. Hızlı tüketim malları sektöründe faaliyet gösteren üretici, tedarikçi ve perakendeci niteliğindeki bazı teşebbüsler hakkında, rekabetin ihlal edilip edilmediğinin tespiti için başlatılmıştı soruşturma. O soruşturmada şimdi sıra sözlü savunmalara geldi. Savunmaların ardından kararın 15 gün içinde alınması bekleniyor.

Tekirdağ’da zincir marketler denetlendi

Tekirdağ’da zincir marketler denetlendi