51 uzman ve öğretim üyesine geçici görev

Video: 51 uzman ve öğretim üyesine geçici görev
Devam eden <a class="in-news-link" href="/afrin-harekati" target="_blank" title="Afrin Harekatı haberleri">Afrin Harekatı</a> sebebiyle <a class="in-news-link" href="/saglik" target="_blank" title="sağlık haberleri">sağlık</a> bakanlığına bağlı çok sayıda <a class="in-news-link" href="/doktor" target="_blank" title="doktor haberleri">doktor</a> da gece gündüz nöbette. <a class="in-news-link" href="/suriye" target="_blank" title="Suriye haberleri">Suriye</a> sınırındaki <a class="in-news-link" href="/kilis" target="_blank" title="Kilis haberleri">Kilis</a> ve <a class="in-news-link" href="/hatay" target="_blank" title="Hatay haberleri">Hatay</a>'da görevli sağlık personeline takviye amacıyla geçici görevlendirmeler yapıldı. Bölgedeki hastanelerin eksikleri tamamlandı.

Devam eden Afrin Harekatı sebebiyle sağlık bakanlığına bağlı çok sayıda doktor da gece gündüz nöbette. Suriye sınırındaki Kilis ve Hatay'da görevli sağlık personeline takviye amacıyla geçici görevlendirmeler yapıldı. Bölgedeki hastanelerin eksikleri tamamlandı.

Kilis'te, Hatay'da, hem kent merkezlerinde, hem de sınıra sıfır noktalarda. Güvenlik güçleri gibi sağlık ekipleri de hazır şekilde görevde. Çağrı geldikten sonra, dakikalar içinde müdahale edebilmek için bekliyorlar. Sağlık bakanlığı, harekat başladıktan sonra bölgedeki hastanelerle ilgili yeni bir düzenleme yaptı. Olası Türk askeri ve Özgür Suriye Ordusu yaralıları için önlemler alındı. Kilis ve Hatay'daki hastanelere özellikle cerrahi alanında uzman doktorlar görevlendirildi. Hastanelerin teknik ihtiyaçları da karşılandı. 

Destek için Gaziantep, Adana ve Mersin illerindeki hastanelerde görevli 51 uzman ve öğretim üyesi, geçici olarak Kilis ve Hatay'da görevlendirildi. Hastanelerin yanı sıra Kilis ve Hatay'da sınırın sıfır noktasında, toplam 14 yerde, 46 ambulans ekibi, 12 ulusal medikal kurtarma ekibi timi ve 218 sağlık çalışanı nöbette. Bir ambulans uçak ve 2 ambulans helikopter de Hatay Havalimanı'nda hazır tutuluyor. Sağlıkçılara, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki meslektaşlarından da destek var. 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS