54 aile HDP binası önünde eylemde

Video: 54 aile HDP binası önünde eylemde

Diyarbakır'da HDP binası önündeki evlat nöbetinde 39 gün geride kaldı. Aileler hala çocuklarından gelecek bir haber bekliyor.

Günlerdir, haftalardır tuttukları nöbetin tek sebebi bu. Biricik evlatlarına kavuşabilmek. Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığını söyleyerek,
Diyarbakır’daki HDP binası önünde eylem başlatan iki ailenin çığlığı kısa sürede duyulmuştu. Aradan geçen 39 günde Türkiye’nin farklı illerinden 54 aile oturma eylemine katıldı.

Eyleme katılan son anne, Hatice Ceylan. 4 yıl önce henüz 15 yaşındaki oğlu Cafer Ceylan’ın Diyarbakır’da kaçırıldığını söyleyen acılı anne, Bağlar'daki HDP il binası önüne giderek nöbete başladı.

2016'dan beri oğlundan haber alamadığını söyleyen Hatice Ceylan, oğlu kendisine teslim edilene kadar eyleme devam edeceğini söyledi.

Oturma eylemi yapan aileler arasından görevdeyken örgüt tarafından kaçırılan polis ve askerlerin anne ve babaları da var. Kimi aylardır, kimi ise yıllardır kayıp olan çocuklarından haber alana kadar eylemi sürdüreceğini söylüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS