6 Eylül'de yüz yüze eğitim başlıyor

6 Eylül'de yüz yüze eğitim başlıyor

6 Eylül'de yüz yüze eğitim başlıyor. Yeni eğitim öğretim yılında haftanın 5 günü yapılacak yüz yüze eğitimin detaylarını Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Milyonlarca öğrenci, veli ve eğitimcinin beklediği haber geldi. 6 Eylül'de yüz yüze eğitim başlıyor. Detaylarını Milli Eğitim Bakanı Mahmur Özer paylaştı.

Özer, 1 ve 3 Eylül arası okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerin uyum eğitimi göreceğini açıkladı. Sonrasında ise "Hedefimiz okullarımızda tam zamanlı yüz yüze eğitimi devam ettirmek" dedi. Bu yüzden uyulması gereken kuralları saydı. Aşıya öncelik verdi.

Özer, öğretmen ve öğrencilerin okula maske ile geleceğini belirtti. "Okullarda ücretsiz maske dağıtılacak" ifadesini kullandı. Okullardaki tüm kapalı alanların her gün dezenfekte edileceğini ve okula giriş - çıkışların kısıtlanacağını vurguladı. Bakan Özer, mazareti olup yüz yüze eğitime katılamayacak öğrencileri de unutmadı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Okula giriş-çıkış saatleri, teneffüs zamanları ve özellikle gerek duyulması halinde ikili eğitime geçilmesine ilişkin süreç, okulun fiziki kapasitesine ve mevcuduna göre il ve okul yönetimleri tarafından birlikte düzenlenecek.
Tüm bu süreçler yeni kurulacak elektronik takip sistemiyle takip edilecek.